11 listopada w Opolu. Święto niepodległości w regionie [PROGRAM IMPREZ]

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
Zaktualizowano 
Koncerty Ryszarda Rynkowskiego i Stanisławy Celińskiej, śpiewanie pieśni patriotycznych, biegi niepodległościowe - to tylko niektóre atrakcje Święta Niepodległości w opolskich gminach.

OPOLE

10.30 – Msza Święta w Katedrze Opolskiej w intencji Ojczyzny
11.30 – Przejście pocztów sztandarowych w asyście Szwadronu Kawalerii Konnej pod Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego (Trasa: ul. Katedralna, Piastowska, Zamkowa, Pl. Wolności)
11.50 – Uroczystości pod pomnikiem

PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY na Rynku

13.30 – Otwarcie imprezy, Orkiestra Dęta Górażdże
14.00 – Grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenie Szwadron Przysiecz
14.05 – Camerton i Minilatki – lekcja śpiewania
14.35 – Opolskie przeboje w wykonaniu członków zespołu „Soul City”
15.10 – Życzenia dla Polski – happening – wypuszczamy baloniki z życzeniami dla Polski

O 18.00 koncert w Filharmonii Opolskiej. W koncercie upamiętniającym 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Filharmonicy Opolscy wraz ze swoim szefem – Przemysławem Neumannem – pochylą się nad jednymi z najwybitniejszych kompozycji z czasów... kiedy Polski nie było.

Na stadionie lekkoatletycznym "Bieg rodzinny z okazji 11 listopada" organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Początek imprezy zaplanowano na godz. 10.10. Wówczas rozpocznie się zabawa lekkoatletyczna dla dzieci, która potrwa do godz. 12.00. W tym czasie odbędzie się tez kilka biegów. Na 10.10 zaplanowano rywalizacje na dystansie 1000 metrów dla dziewcząt ze szkół: podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W każdej z tych kategorii prowadzona będzie oddzielna klasyfikacja. Tak samo będzie wśród chłopców, którzy także na dystansie 1000 m swój bieg zaczną o godz. 10.25.

O godz. 10.40 rozpocznie się rywalizacja kobiet w kategorii wiekowej 20-49 lat na dystansie 5000 metrów. O godz. 11.30 do walki rusza mężczyźni w tej samej kategorii wiekowej i również na dystansie 5000 metrów.

Ostatni bieg (na 3000 metrów) przeznaczony będzie dla kobiet i mężczyzn (prowadzona będzie osobna klasyfikacja) w kategorii wiekowej od 50 lat zacznie się o godz. 12.10.

Godzinę (od 11.00 do 12.00) trwać będzie marsz rekreacyjny nordic walking z instruktorem dla wszystkich chętnych.

KĘDZIERZYN-KOŹLE

1000 agrafek i 1500 metrów specjalnej biało-czerwonej wstążki - tyle materiałów zostało zużytych do wykonania narodowych kotylionów, które trafią do mieszkańców Kędzierzyn-Koźla 11 listopada. Wykonali je własnoręcznie studenci Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku Ziemi Kozielskiej.

Akcja „Kotylion dla mieszkańca” zostanie przeprowadzona 11 listopada. Seniorzy będą je rozdawać przed i po uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej (godz. 10.), podczas występu chóru „Cantabile” z repertuarem pieśni patriotycznych w kinie „Twierdza” o godz. 11.30 oraz w kinie „Chemik” podczas koncertu Stanisławy Celińskiej z zespołem o godz. 17.00.

PRUDNIK

Tegoroczne uroczystości z okazji Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 11:15 przy pomniku na pl. Szarych Szeregów, następnie o 11.30 msza w intencji Ojczyzny, po niej przemarsz delegacji na Plac Wolności.

Zwieńczeniem 11 listopada będzie koncert świąteczny pt. „Powróćmy jak za dawnych lat”. W Prudnickim Ośrodku Kultury wystąpi Żaneta Plotnik i Take Style.

NYSA

11 listopada o 16.00 w Nyskim Domu Kultury koncert "Chłopcy Malowani".

Wystąpi młodzież z powiatu nyskiego, studenci PWSZ (impresja jazzowa), będzie także lekcja śpiewu - karaoke na patriotyczną nutę.

Wcześniej, bo o 9.30 uroczysta msza w intencji Ojczyzny w Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki. Około 10.45 uroczystości pod pomnikiem "Patriotom Polskim"

KLUCZBORK

O godzinie 10.00 uroczystości na cmentarzu przy Pomnik Żołnierza Polskiego. Godzinę później msza w kościele pw. NSPJ.

Od 16.30 uroczysta gala w hali OSiR. W programie m.in. występy artystyczne dzieci i młodzieży, wręczenie nagród i medali oraz koncert "Największe przeboje piosenki francuskiej" Yagi Kowalik z Krakowa.

OLESNO

O 11:00 msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Bożego Ciała. O 12:00 oficjalne uroczystości pod pomnikiem Lotników Polskich.

O 17:30 w Miejskim Domu Kultury występ Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie "Historia jednej piosenki" oraz recital Ryszarda Rynkowskiego.

KRAPKOWICE

97. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości będzie obchodzona w powiecie krapkowickim tradycyjnie pod pomnikiem Ofiarom Wojen i Przemocy. W programie wydarzenia przemarsz pocztów sztandarowych w eskorcie ułanów Wojska Polskiego, okolicznościowe przemówienia, a także złożenie kwiatów i wieńców, apel pamięci oraz salwa honorowa.

Uroczystości rozpoczną się mszą w intencji Ojczyzny o godzinie 10:30 w kościele p.w św. Mikołaja. O godzinie 12:00 zaplanowano część oficjalną pod pomnikiem. Po jej zakończeniu mieszkańcy zostaną poczęstowani wojskową grochówką.

BRZEG

O 12.00 bieg niepodległości (start na Rynku, zgłoszenia od 9.30).

O 16.00 msza w kościele Podwyższenia Krzyża. O 17.30 Apel Niepodległości na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich.

STRZELCE OPOLSKIE

O godz. 9.00 msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Wawrzyńca. Po niej, o godz. 10:15, nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiarom Wojen i Przemocy.

GŁUBCZYCE

O 15.00 w Nowym Rożnowie koncert z okazji Dnia Niepodległości.

NAMYSŁÓW

O 10.00 msza w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary. Po mszy część oficjalna, w tym złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Polskie Państwo Podziemne i Armię Krajową.

O 11.45 akademia w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Wystąpi namysłowscy gimnazjaliści.

Święto niepodległości nie musi być nudne

Domaszkowice. Tutaj obchody odzyskania przez Polskę niepodległości będą połączone z świętem ku czci św. Marcina. O godz. 15:30 korowód wyruszy z kościoła na boisko sportowe, a uczestnicy będą częstowani rogalami. Na godz. 16 zaplanowano ognisko i przedstawienie o życiu patrona w wykonaniu uczniów.

Gogolin. Święto niepodległości można spędzić na paintballowej grze scenariuszowej Mad Max II. Miejsce: ul. Powstańców - Wyrobiska. Zabawa trwa od godz. 9 do 17. Nie trzeba mieć przeszkolenia. Organizatorzy zapewniają, że nikomu krzywda się nie stanie.

Strzeleczki. Pochód ze św. Marcinem na koniu wyruszy o godz. 17.15 i przejdzie ulicami Kościelną oraz Młyńską na Rynek. Towarzyszyć temu będzie Orkiestra Dęta ze Strzeleczek. W programie jest również ognisko i dzielenie się tradycyjnymi rogalami.

Głuchołazy. W sali widowiskowej Centrum Kultury odbędzie się koncert akordeonowy Tomasza Drabiny pn. „Akordeon na Drabinie?”. Początek o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

Grodziec (gm. Ozimek). O godz. 14 spod Kuźni rusza niepodległościowy marsz Nordic Walking (zapisy pod numerem 608 389 784). Na 15.30 zaplanowano wejście Morsów do wody (Zatoka Bajka); a na 16.30 „Pompowanie niepodległościowe”, czyli zawody w pompkach. O 19 w restauracji Bajka odbędzie się natomiast zabawa taneczna. Wstęp jest bezpłatny.

Tarnów Opolski. Pochód św. Marcina z lampionami wyruszy o godz. 17 z placu przy OSP. Na 17.30 zaplanowano koncert Junior Opole Brass a na 18.30 pokaz tancerzy ognia Fire Show.

Komprachcice. O 10.00 bieg Dycha Niepodległości (start ulica Szkolna, parking przy kościele). Wcześniej uroczystości oficjalne (msza o 8.00 i apel wojskowy o 9.00).
[MIKA]

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 11.11.2015 o 16:18, zbulwersowany napisał:

Nie rób z siebie idioty. Powiedz kto do tej pory, tzn, jaka partia, organizowała uliczne burdy a dzisiaj jest spokój? Dlaczego dzisiaj sekta pewnej partii nie śpiewa: wolna ojczyznę racz nam zwrócić Panie"? Co w jeden dzień wolna Ojczyzna? A kto dokonuje idiotycznych wpisów które proponowałeś aby czytać na info? No i po kolejne- nie obrażaj innych osób prymitywnie myślący człowieczku ze śmiesznej partii. Ja się nie śmieję kiedy naczelnik, biedny prezes zbudował pusty grób i tam składa kwiaty dla zmarłego brata,

"To najbezpieczniejszy Marsz Niepodległości, w jakim do tej pory uczestniczyłem" - informuje reporter WP.pl, który dotarł z uczestnikami marszu pod Stadion Narodowy.

To nie był „marsz Narodowców”!

To był Marsz Polaków!

Około 100 tysięcy maszerujących i co najmniej dwa razy tyle obserwujących!

Zabrakło lewactwa różnej maści i POlicja w kominiarkach nie prowokowała, więc było spokojnie. 

J
Juziu z Malapanów

A wujek Kaczyński nie przyjedzie do Opola? Boi się albo nie wysłano mu zaproszenia ???

G
Gość

Każdy balon w końcu okazuje się pusty.

z
zbulwersowany
W dniu 10.11.2015 o 18:10, Janosik napisał:

wy...aj  śmieciu POpaprany na zmywak do Anglii !!

 

Nie rób z siebie idioty. Powiedz kto do tej pory, tzn, jaka partia, organizowała uliczne burdy a dzisiaj jest spokój? Dlaczego dzisiaj sekta pewnej partii nie śpiewa: wolna ojczyznę racz nam zwrócić Panie"? Co w jeden dzień wolna Ojczyzna? A kto dokonuje idiotycznych wpisów które proponowałeś aby czytać na info? No i po kolejne- nie obrażaj innych osób prymitywnie myślący człowieczku ze śmiesznej partii. Ja się nie śmieję kiedy naczelnik, biedny prezes zbudował pusty grób i tam składa kwiaty dla zmarłego brata,

G
Gość
W dniu 11.11.2015 o 12:29, Kaczor nie wybacza napisał:

Dobry dowcip !!! Zostalem zmuszony do refleksji , a wiec zniewolony twoimi wypocinami czyli inaczej wlasnie odebrales mi niepodleglosc mojej woli. :angry:  :angry:  :angry:

... miałkiej swawoli.

K
Kaczor nie wybacza
W dniu 10.11.2015 o 21:41, Gość napisał:

Istotna rocznica również dla Ślązaków, ponieważ był to koniec I. wojny światowej i wywołanej nią koszmarnej udręki oraz czas podsumowania strat gospodarczych, politycznych i społecznych. Pomniki bezsensownie poniesionych ofiar z tysiącami wyrytych na tablicach nazwisk, warte są przypomnienia i zmuszają do poważnej refleksji.

Dobry dowcip !!! Zostalem zmuszony do refleksji , a wiec zniewolony twoimi wypocinami czyli inaczej wlasnie odebrales mi niepodleglosc mojej woli. :angry:  :angry:  :angry:

G
Gość

Niepodległość doceniają tylko ci, którzy ją otrzymują.

Już teraz Zachód odczuwa jarzmo niewoli. Niewoli pod lewactwem i imigrantami. Francja, Niemcy, Dania, Szwecja, Norwegia odczuwają to szczególnie. W Niemczech coraz większy bunt i strach przed szariatem. W Szwecji, Norwegii czy Danii boją się wywieszać swoich flag, bo są na nich krzyże! Zobaczycie za kilka lat, jak oni będą walczyć o NIEPODLEGŁOŚĆ! 

 

 

G
Gosc
W dniu 10.11.2015 o 19:28, Rysiu z Zachodowic napisał:

A czy polacy za granicą też świętują ??? Napewno nie boczas to pieniądze.

 

A Ty jak swietujesz ? Wóda juz sie chlodzi ?

 

he he he he

E
Ello

Typowe...

Jak co roku tylko zawisc i dogryzanie.

 

Pozdrowienia i mniej jadu prosze.

G
Gość

Istotna rocznica również dla Ślązaków, ponieważ był to koniec I. wojny światowej i wywołanej nią koszmarnej udręki oraz czas podsumowania strat gospodarczych, politycznych i społecznych. Pomniki bezsensownie poniesionych ofiar z tysiącami wyrytych na tablicach nazwisk, warte są przypomnienia i zmuszają do poważnej refleksji.

e
emigrant
W dniu 10.11.2015 o 18:10, Janosik napisał:

Janosik, dnia 10 List 2015 - 6:10 PM, napisał:wy...aj  śmieciu POpaprany na zmywak do Anglii !!

wolę zostać tutaj,bo czuję ten miód w powietrzu i po co mam zadupiać na zmywaku jak tutaj będę bogatym bo dostanę po 500 zł.na każdego mojego bachorka a jak zamelduję się w Nysie to dostanę drugie tyle,miejsce na zmywaku zostawiam dla ciebie,ja piwko a ty pomyje

M
Maria z Warszawy

Ha, ha, ha....

R
Rysiu z Zachodowic

A czy polacy za granicą też świętują ??? Napewno nie boczas to pieniądze.

J
Janosik
W dniu 10.11.2015 o 17:22, emigrant napisał:

PILNE.gdzie można dostać flagę PISOLANDU?

 

wy...aj  śmieciu POpaprany na zmywak do Anglii !!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3