11 nowych przypadków koronawirusa w województwie opolskim [11 kwietnia, godz. 17:00]

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. Pięć z nich odnotowano w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, trzy w powiecie opolskim, dwa w powiecie nyskim i jeden w głubczyckim.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski

Pozytywne wyniki testów ma trzech mężczyzn i dwie kobiety.

Jeden z mężczyzn jest w wieku senioralnym, dwóch pozostałych w średnim wieku. Starszy mężczyzna przebywa w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu, jego stan jest stabilny. Stan dwóch pozostałych mężczyzn jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej.

Koronawirus potwierdzono także u kobiety w wieku średnim oraz w wieku senioralnym. Stan obu pań jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej.

Powiat opolski

Pozytywne wyniki testów ma kobieta i dwóch mężczyzn w średnim wieku. Stan kobiety jest dobry, natomiast mężczyzn oceniany jest jako stabilny. Obaj hospitalizowani są na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Powiat nyski

Koronawirusa stwierdzono u kobiety w sile wieku oraz chłopca w wieku nastoletnim. Stan obojga jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej.

Powiat głubczycki

Koronawirus potwierdzono u mężczyzny w sile wieku, jego stan jest stabilny. Obecnie jest hospitalizowany w szpitalu w Raciborzu.

Powodem zakażenia koronawirusem u wszystkich tych osób jest transmisja lokalna. To oznacza, że zostały zakażone przez osoby z najbliższego otoczenia.

W sobotę przed południem informowano o dwóch przypadkach, co oznacza, że w sobotę (11 kwietnia) koronawirusa stwierdzono łącznie u trzynastu osób.

Dotąd na Opolszczyźnie odnotowano 145 przypadków.

Źródło: www.opole.uw.gov.pl/kategoria_koronawirus

opolskie
  • Zakażonych65 284
    + 194
  • Zmarło1 781
    + 1

13. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+7 283(2 695 327)
  • Zmarło:+101(62 133)
  • Szczepienia:+38 525(8 893 076)
więcej
Dane zaktualizowano: 19.04.2021, godz. 10:45, źródło: Ministerstwo Zdrowia

Pandemiczna matura. Uczniowie czują strach

Wideo

Dodaj ogłoszenie