12 przypadków zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach. Ośrodek został odizolowany od świata

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Ośrodek w Jakubowicach jest zamknięty a wszystkie znajdujące się tam osoby, poddane zostały kwarantannie.
Ośrodek w Jakubowicach jest zamknięty a wszystkie znajdujące się tam osoby, poddane zostały kwarantannie. Tomasz Kapica
Udostępnij:
Wojewoda opolski poinformował w niedzielę rano o 12 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Jak się dowiedział portal nto.pl chodzi przede wszystkim o personel domu opieki w Jakubowicach w gminie Pawłowiczki.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Domu Opieku Społecznej w Jakubowicach został wykryty już kilka dni temu. Jedna z mieszkanek powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego miała tam przywieźć swoją matkę, która była zakażona.

W tej sytuacji zapadła decyzja o zamknięciu ośrodka i poddaniu kwarantannie wszystkich znajdujących się tam osób.

W niedzielę (29 marca) służby wojewody potwierdziły 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym wszystkie z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jak ustalił portal nto.pl to chodzi przede wszystkim o personel DPS w Jakubowicach.

Cztery z nich to kobiety w starszym wieku, a osiem w wieku średnim. Jak podaje Opolski Urząd Wojewódzki, ich stan jest dobry. Władze gminy Pawłowiczki zapewniają, że w Jakubowicach zostały wszczęte wszelkie procedury bezpieczeństwa, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii.

Ośrodek jest odizolowany od świata - mówi nam wójt Pawłowiczek, Jerzy Treffon. - Nie ma obecnie zagrożenia dla życia osób poddanych kwarantannie w DPS w Jakubowicach.

Panie zamknięte w ośrodku mają dość dobrze znosić izolację. Wcześniej, również z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, dostarczono im niezbędne do życia materiały i dodatkowe środki ochrony. Teren jest ogrodzony.

Na miejscu poza personelem przebywa 40 pensjonariuszek. Dopiero dziś pobrano im wymazy. Dr Jolanta Moroń-Świercz, właścicielka ośrodka, zapewnia, że dodatkowym wsparciem dom opieki został objęty przez wojewodę oraz starostwo kędzierzyńskie. - Dostaliśmy m.in. kombinezony ochronne - mówi Dr Jolanta Moroń-Świercz.

Pensjonariuszki na razie nie wykazują objaw infekcji, ale część z nich jest w różnych stanach chorobowych.

Wcześniej z powodu kwarantanny zamknięto także przychodnię w Pawłowiczkach. Wszystko z powodu tego, że mogła tam przebywać osoba z podejrzeniem koronawirusa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak długo będzie rządził drugi rząd Élisabeth Borne?

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie