2 liga futsalu. Remis Odry, porażka Piasta

W akcji piłkarz FK Odra Opole - Bartosz Nesterów.
W akcji piłkarz FK Odra Opole - Bartosz Nesterów. Mariusz Matkowski
Nie do końca takiej inauguracji spodziewali się kibice w Opolu i Gorzowie Śląskim. Tamtejsze FK Odra i Piast rozegrały pierwsze mecze sezonu w 2 lidze futsalu i wspólnie wywalczyły punkt.

W Opolu, gdzie na reaktywację futsalu po latach przyszło blisko 400 kibiców, Odra zremisowała 3-3 ze Strzelcem Gorzyczki. Gospodarze posiadali inicjatywę i kilka razy groźnie uderzali (Rabanda, Karnatowski, Stępień i Miga), ale przed przerwą gola zdobył tylko doświadczony Rabanda, który z bliska dopełnił formalności. W tej części bramkarz Skowronek nie miał wiele pracy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie z jednym wyjątkiem. Goście z Gorzyczek dużo lepiej kontrowali po przechwytach i na efekty się doczekali. Skowronek dwa razy zapobiegł nieszczęściu, ratowały go słupek i dwa razy poprzeczka, aż rywal dopiął swego.

Wykorzystał trzy szybkie ataki, a do siatki za każdym razem trafiał w odstępie zaledwie pięciu minut Maciaszczyk. W końcówce Odra grała z lotnym bramkarzem i przewagę w polu zamieniła na „hokejowe” zamki i dwa trafienia z bliska Nowosielskiego. Remis 3-3 był 19 sekund przed końcowym gwizdkiem. Odra zaatakowała raz jeszcze, ale musiała zadowolić się punktem.

Na ten szans nie miał nasz drugi zespół. Piast Gorzów Śląski wystąpił na inaugurację w mocno okrojonym składzie i kolejny swój sezon w 2 lidze rozpoczął od wyraźnej porażki 2-7 z GSF Gliwice. Rywale posiadali „szerszą” ławkę i to w pełni wykorzystali.

FK Odra Opole - Strzelec Gorzyczki 3-3 (1-0)
Bramki Odra: Rabanda, Nowosielski 2
Odra: Skowronek - Karnatowski, Stępień, Nowosielski, Rabanda, Filipe, Nesterów, Meryk, Riemann, Miga, Kryworuszczak.

Piast Gorzów Śląski - GSF Gliwice 2-7 (1-3)
Bramki Piast: Kuder, Sobańtka
Piast: Chałubiec - Kałwak, Rozik, Kaczor, Zajączkowski, Kuder, Sobańtka, Jendrosek.