2 liga koszykarek: Wichoś Jelenia Góra - Stal Brzeg 58:42

Alicja Wierzbicka (nr 13) zdobyła najwięcej punktów dla brzeskiego zespołu.
Alicja Wierzbicka (nr 13) zdobyła najwięcej punktów dla brzeskiego zespołu. Oliwer Kubus
W swoim ostatnim meczu w sezonie "Stalówki" przegrały i zakończyły rywalizacje na 4. miejscu w gronie dziewięciu drużyn grupy południowej.

Brzeżanki już znacznie wcześniej straciły szanse na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w tabeli dających prawo gry w turniejach barażowych o 1 ligę. Stawką ostatniego meczu była walka o 3. miejsce. Żeby je zachować brzeżanki mogły sobie pozwolić na przegraną różnicą mniejszą niż 10 punktów. Na własnym parkiecie pokonały bowiem zespół Wichosia 56:46.

O pierwszej połowie spotkania „Stalówki” najlepiej jakby szybko zapomniały, bo 12 zdobytych punktów w 20 minut to wyjątkowo marny dorobek. W trzeciej części gry nasz zespół zagrał lepiej i odrobił osiem punktów straty, ale ostatnia kwarta znów należała do gospodyń, które ostatecznie wygrały różnicą 16 "oczek".

Oba zespoły zakończyły rozgrywki z dorobkiem 27 punktów w 16 meczach. O tym, że Wichoś zajął 3., a Stal 4. miejsce zadecydował bilans bezpośrednich spotkań, który jeleniogórzanki miały korzystniejszy. Najlepszy w rozgrywkach był Lider Swarzędz (30 punktów), a drugie miejsce zajął MKS II Polkowice, który też wywalczył 30 punktów, ale bezpośredni bilans spotkań był na korzyść ekipy ze Swarzędza.

Wichoś Jelenia Góra - Stal Brzeg 58:42 (13:6, 12:6, 8:16, 25:14)
Stal: Kudłak 1, Stala 1, Pinkosz, Kozera 11, Wierzbicka 18 - Księżopolska 11 (1x3), Iwanicka, Błasiak. Trener Michał Kamieniecki.