2 liga koszykarzy: Muszkieterowie Nowa Sól - MKS Otmuchów 72:71

Rozgrywający MKS-u Szymon Zieliński.
W ostatnim meczu fazy zasadniczej otmuchowianie przegrali tylko jednym punktem w wyjazdowym starciu z wyżej notowaną ekipą.

Nasz zespół jechał na ten mecz jak na ścięcie. Brakowało bowiem w składzie dwóch doświadczonych graczy: Łukasza Kłusia i Macieja Lepczyńskiego, a trener Marcin Łakis miał do dyspozycji zaledwie 10 zawodników.

Nasi koszykarze zagrali jednak bardzo dobrze i szkoda, że za swoją ambicję nie zostali nagrodzeni. Bardzo długo zresztą prowadzili, ale niestety w trzeciej kwarcie gospodarze odrobili straty i nawet wyszli na prowadzenie. Na początku czwartej kwarty było 61:54 dla nich, ale nie załamało to zawodników MKS-u i na niespełna cztery minuty przed końcem było 68:62 dla gości. Niestety dobrego wyniku nie udało się utrzymać.

Na pięć sekund przed końcem było 72:71 dla Muszkieterów. Próby Patryka Garwola i Szymona Zielińskiego w samej końcówce były już niestety nieskuteczne. W ekipie MKS-u z bardzo dobrej strony pokazali się wysocy zawodnicy: Krzysztof Wilk i Artur Barycza.

MKS w fazie zasadniczej zajął w gronie 12 zespołów 10. miejsce z dorobkiem 28 punktów w 22 meczach. O jeden więcej wywalczył 9. KK Oleśnica, a o jeden mniej 11. Gimbasket Wrocław. 12. miejsce zajął MKK Gniezno, który przegrał wszystkie mecze, a więc w tabeli ma 22 punkty. Teraz w fazie play out te cztery zespoły walczyć będą o utrzymanie w 2 lidze. Mecze odbywać się będą każdy z każdym u siebie i na wyjeździe z zaliczeniem już zdobytych punktów. Dwie najsłabsze drużyny spadną do 3 ligi.

Muszkieterowie Nowa Sól - MKS Otmuchów 72:71 (15:19, 17:26, 21:8, 19:18)
MKS: Zieliński 9, Garwol 18 (4x3), Frącz 6 (2x3), Wilk 25, Barycza 11 (1x3) - Siołek, Grochowski, Braszka 2, Terka. Trener Marcin Łakis.