2 liga koszykarzy. Połowicznie udana kolejka

Patryk Garwol zdobył najwięcej punktów dl MKS-u Otmuchów w meczu z Muszkieterami Nowa Sól. Dyziek Krzyżanowski/www.mks-otmuchow.pl
MKS Otmuchów wygrał na wyjeździe, a Weegree AZS Politechnika Opole przegrał u siebie.

MKS odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Rywalem naszej drużyny byli najsłabsi w tabeli Muszkieterowie Nowa Sól, którzy przegrali wszystkie dotychczasowe mecze, zazwyczaj dość wysoko. MKS nie jest ligowym mocarzem, ale w tym spotkaniu wystąpił w roli faworyta. Wywiązał się z niej bardzo dobrze. Gospodarze prowadzili tylko raz na samym początku meczu 1:0. Za chwilę było już 12:2 dla otmuchowian, którzy pierwszą kwartę wygrali różnicą 15 punktów. Zespołowi Muszkieterów najbliżej dojść gości udało się w 24. min, kiedy to MKS prowadził tylko różnicą pięciu punktów (38:33). Kolejne minuty należały już do podopiecznych trenera Marcina Łakisa. W 33. min prowadzili 63:44, a w 37. min 71:51. W końcowych fragmentach mając pewne zwycięstwo już sobie pofolgowali i drużynie z Nowej Soli udało się zmniejszyć straty.
W tabeli grupy D rozgrywek 2 ligi zespół z Otmuchowa w gronie 13 drużyn zajmuje 11. miejsce z dorobkiem dziewięcu punktów po siedmiu meczach.

Muszkieterowie Nowa Sól - MKS Otmuchów 68:75 (10:25, 16:11, 16:17, 26:22)
MKS: Gnatowicz 3, Chorostecki 9 (1x3), Garwol 22 (5x3), Wilk 16, Barycza 11 (1x3) - Kłuś 7 (2x3), Frącz, Pieszyński, Kucharski 2, Zieliński 5. Trener Marcin Łakis.

Mecz akademików z Opola z także będącą w górnej połowie tabeli Polonią Bytom długo był wyrównany. Opolanie wprawdzie zaczęli od prowadzenia 7:2, ale goście szybko odrobili straty i wygrali pierwszą kwartę. Dwie kolejne należały do naszego zespołu, który po 30 minutach prowadził 57:50. W ostatniej odsłonie zespół prowadzony przez trenera Jędrzeja Sudę fatalnie spisał się jednak w defensywie. Bytomianie w 36. min doprowadzili do remisu 63:63. Jeszcze na 26 sekund przed końcem po „trójce” Macieja Wierzbickiego było 75:79, ale Polonia nie dała sobie wydrzeć z rąk zwycięstwa. W jej szeregach grał były zawodnik opolskiej drużyny - Grzegorz Zadęcki i zdobył dziewięć punktów.
W tabeli grupy C rozgrywek 2 ligi opolanie w gronie 13 zespołów zajmują 5. miejsce. W siedmiu meczach zdobyli 11 punktów.

Weegree AZS Politechnika Opole - Polonia Bytom 75:83 (16:18, 20:17, 21:15, 18:33)
AZS: Chmielarz 12, Wierzbicki 3 (1x3), Leszczyński 22 (3x3), Koszela 8, Pawłowski 12 - Cichoń 6, P. Suda 2, Sawicki 2, Richter 2, Orębski, Danił Nieżwicki 6 (1x3). Trener Jędrzej Suda.