2 liga koszykówki. AZS Basket Nysa i Stal Brzeg zwieńczyły rok zwycięskim krokiem

Koszykarze z Nysy nie mieli problemów w ograniem najsłabszej drużyny w tabeli.
Koszykarze z Nysy nie mieli problemów w ograniem najsłabszej drużyny w tabeli. materiały klubowe
Swoje ostatnie mecze w 2019 roku wygrali dwaj przedstawiciele Opolszczyzny w 2 lidze koszykówki.

Koszykarze Basketu Nysa bez problemu rozbili u siebie ostatni w tabeli gr. D Gimbasket Wrocław.

Już na początku spotkania nysanie wypracowali sobie przewagę, którą przez trzy pierwsze kwarty tylko konsekwentnie powiększali.

Dopiero w ostatniej odsłonie, kiedy ich triumf był niezagrożony, nieco się rozluźnili i pozwolili rywalom minimalnie podgonić wynik.

AZS Basket Nysa - Gimbasket Wrocław 87:70 (20:14, 28:20, 21:15, 18:21)
Basket: Kłyż 17, Kliniewski 15, Chodor 11, Malitka 11, Zygadło 11, Kopciński 8, Poznański 8, Chorostecki 6, Karaim, Topolski.

W dramatycznych okolicznościach swój drugi mecz w sezonie wygrały z kolei koszykarki Stali Brzeg. Po trzech kwartach wydawało się, że prowadząc różnicą 18 punktów z MKS MOS Wrocław mają już pewny triumf. Rywalki jednak doprowadziły do dogrywki, ale w niej brzeżanki już się przebudziły i ostatecznie dopięły swego.

Stal Brzeg - MKS MOS Wrocław 79:74 po dogrywce (25:7, 18:19, 19:18, 6:24, d: 11:6)
Stal: Dzieduszyńska 36, Sobota 14, Szymczak 14, Lachowicz 10, Margol 5, Janiec, Michalska, Międzybrodzka, Pszczolarska, Rosół.