2. liga koszykówki. AZS Politechnika Opolska przegrała drugi mecz z Decką Pelplin. Rywalizacja rozstrzygnie się w Opolu

AZS Politechnika Opolska przegrał drugi mecz serii ćwierćfinałowej z Decką Pelplin. O tym, czy awansuje dalej zadecyduje więc bezpośrednio trzeci bój.

Na półmetku spotkania w Pelplinie wydawało się, że opolanie pewnie zmierzają po drugi triumf, oznaczający awans do następnej rundy. Po 20 minutach gry prowadzili bowiem 36:28.

Co więcej, jeszcze w 25. minucie również prowadzili różnicą ośmiu punktów, dokładnie 41:33. Ale wtedy ich gra kompletnie się posypała, o czym najlepiej świadczy fakt, że po zakończeniu trzeciej kwarty było już 49:44 dla Decki. Czwarta również padła jej łupem.

Stąd też losy awansu rozstrzygną się we wtorek w Opolu, w hali przy ul. Prószkowskiej. Rozpocznie się ono o godz. 19.30.

Decka Pelplin - AZS Politechnika Opolska 64:54 (15:16, 13:20, 21:8, 15:10)
AZS: Leszczyński 12, Szlachetka 12, Wilk 10, Wojciechowski 9 , Cichoń 5, Pawłowski 5, Chmielarz 1.