2 liga. Pierwsze derby dla ZAKSY Strzelce Opolskie i Weegree AZS Politechniki Opolskiej

Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie rozpoczęli sezon od wygranej nad lokalnym rywalem - AZS Politechniką Opolską. materiały ZAKSY Strzelce Opolskie
Sezon 2018/19 w 2 lidze koszykarzy (grupa 4) oraz siatkarzy (grupa 5) rozpoczął się od konfrontacji pomiędzy dwiema drużynami w Opolszczyzny.

Pierwsi na boisko wyszli przedstawiciele tej drugiej dyscypliny. W Strzelcach Opolskich tamtejsza ZAKSA podejmowała AZS Politechnikę Opolską. Gospodarze zwyciężyli 3:0, choć w drugim i trzecim secie musieli się mocno napocić, by udowodnić swoją wyższość. Wygrali je kolejno do 23 i 22. W pierwszej partii nie dali natomiast opolanom żadnych szans, triumfując 25:14.

Z kolei do derbów w koszykówce doszło w Opolu. Weegree AZS Politechnika pewnie pokonał w nich Basket Nysę 87:72. Miejscowi wygrali każdą z trzech pierwszych kwart, dzięki czemu na 10 minut przed końcem mieli już 19 punktów zaliczki i wygraną właściwie w kieszeni.

Warto jednak podkreślić znakomity debiut na 2-ligowym szczeblu w wykonaniu koszykarzy Startu Dobrodzień. Nasz beniaminek, występujący w grupie 3, ograł bowiem u siebie Zagłębie Sosnowiec 86:85, choć przed rozpoczęciem ostatniej części gry miał do przeciwnika 11 „oczek” straty!

O ile wszyscy przedstawiciele Opolszczyzny na poziomie 2 ligi w koszykówce i siatkówce dopiero rozpoczęli swoje zmagania, o tyle piłkarze ręczni OSiR-u Komprachcice i Orlika Brzeg toczą je już od paru tygodni. Tym razem oba zespoły zagrały u siebie. W 3. kolejce radziły sobie jednak ze zmiennym szczęściem.

Lepiej poszło OSiR-owi, który po niezwykle dramatycznym meczu, obfitującym w zdobycze bramkowe pokonał Lidera Swarzędz 40:38. Sukces graczy z Komprachcic był możliwy dzięki lepszej postawie w końcówce, bo na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem był jeszcze remis 35:35.

Szczypiorniści z Brzegu natomiast nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z Trójką Nowa Sól. O ich porażce zadecydowała fatalna postawa między 13. a 25. minutą, kiedy to od stanu 8:7 dali sobie rzucić aż 9 bramek z rzędu .

Wyniki:

ZAKSA Strzelce Opolskie - AZS Politechnika Opolska 3:0 (25:14, 25:23, 25:22)
ZAKSA: Krawiecki, Wójtowicz, Szymański, Walczak, Zapłacki, Wóz, Pilichowski (libero) oraz Walawender, Ziółkowski, Podborączyński (libero). Trener Roland Dembończyk.
Politechnika: Dobrowolski, Spelak, Bielecki, Siemaszko, Ciach, Herich, Stawiany (libero) oraz Skowronek, Kolański, Setlak, Mata (libero). Trenerzy Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Basket Nysa 87:72 (16:15, 24:16, 26:16, 21:25)
Politechnika: Wojciechowski 20 (6x3), Chmielarz 18 (3x3), Leszczyński 15 (3x3), Pawłowski 10, Cichoń 5 (1x3) - Dawdo 8, Szlachetka 5 (1x3), Suda 4, Orębski 2. Trener Dominik Tomczyk.
Nysa: Madziar 26 (4x3), P. Garwol 16 (2x3), Krawiec 11 (1x3), Zygadło 4, Kasiński 3 - Kołakowski 8, Braszka 3 (1x3), Wilk 1, Chorostecki 0, M. Garwol 0. Trener Marcin Łakis.

Start Dobrodzień - Zagłębie Sosnowiec 86:85 (27:26, 14:18, 17:25, 28:16)
Start: Cieśla 20 (4x3), Bąk 18, Piszczek 13, Czekaj 9 (3x3), Sikora 0 - Płaczek 16 (4x3), Górnik 5, R. Desczyk 3, Kwasek 2, D. Desczyk 0, Rybka 0. Trener Piotr Foltyn.

OSiR Komprachcice - Lider Swarzędz 40:38 (19:19)
OSiR: Oleksyn, Bożych - K. Juros 13, Grzebyta 9, Abrahamek 5, Adamczyk 5, Węgrzynowicz 4, T. Juros 2, Domagała 1, Lisek 1, Gotwald. Trener Bartłomiej Jasiówka.

Orlik Brzeg - Trójka Nowa Sól 25:33 (12:19)
Orlik: Jarosz, Bednarek - Piech 7, Ogorzelec 6, Wojcieszek 4, Dziurgot 2, Miś 2, Białożyt 1, Cichoń 1, Stypiński 1, Włodek 1, Adwent, Krocz, Młotkowski, Suwiczak. Trener Michał Piech.