2 liga piłkarek ręcznych. TOR wygrał przegrany mecz

Redakcja
Bramkarka Patrycja Wróbel przez ostatnie 13 minut nie dała się pokonać.
Bramkarka Patrycja Wróbel przez ostatnie 13 minut nie dała się pokonać. Sławomir Jakubowski
Piłkarki ręczne TOR-u Dobrzeń Wielki przez 52 minuty przegrywały ze Startem Michałkowice. Jednak się nie poddały i w końcówce spotkania przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Podopieczne Andrzeja Motyki na wielką próbę nerwów wystawiły siebie, szkoleniowca i dużą grupę kibiców z Dobrzenia Wielkiego. Słabo zaczęły starcie z ostatnim w tabeli Startem Michałkowice, długo nie potrafiły znaleźć dobrego rytmu gry w ofensywie i w pewnym momencie przegrywały różnicą 6 bramek. Jednak odwróciły losy meczu.

TOR zaczął nerwowo, nie potrafił wyprowadzić płynnej akcji, zakończonej celnym rzutem. Z kolei rywalki punktowały, w 14. min wygrywały 7-2 i taką przewagę utrzymały do przerwy (13-8).

Gdy na początku II odsłony Klaudia Mokrus zwiększyła dystans do 6 bramek wydawało się, że dojdzie do niemiłej niespodzianki i przyjezdne pewnie i wysoko wygrają.

Tymczasem gospodynie zmieniły oblicze. Zaczęły twardo grać w obronie, a w ofensywie Aleksandra Czyż długo konstruowała akcje, by wypracować pozycje rzutowe. TOR odrabiał straty, jednak za sprawą skutecznej Mokrus rywalki utrzymywały 3-4 bramkowy dystans. To się zmieniło w 47. min. Wtedy Start rzucił swoją 20. bramkę, jak się później okazało ostatnią.

Między słupkami nie do pokonania okazała się Patrycja Wróbel, a TOR nie tylko odrobił straty, ale w 55. min po rzucie z karnego Czyż objął prowadzenie 21-20. Wynik meczu w ostatniej minucie ustaliła Paulina Marciniszyn.

TOR Dobrzeń Wielki – Start Michałkowice 22-20 (8-13)

TOR: Wróbel – Pozniak, Macukiewicz, Kapuścik 1, Kołodziej 4, Witola 1, Marcyniszyn 5, Polarczyk 2, Czuchwicka 2, Czyż 6, Zajączkowska 1.