2 liga piłkarzy ręcznych: Orlik Brzeg - MKS Biłgoraj 30-21

Rafał Świerczyński zdobył 11 bramek dla brzeskiego zespołu.
Rafał Świerczyński zdobył 11 bramek dla brzeskiego zespołu. Oliwer Kubus
O wysokim zwycięstwie nad ostatnim zespołem w tabeli zadecydowała druga połowa spotkania.

Spotkanie zaczęło się od wyniku 2-0 dla gości, ale brzeżanie w kolejnym fragmencie zdobyli sześć goli tracąc tylko jednego. Nie zdołali jednak utrzymać przewagi i w 27. min na tablicy wyników był remis 10-10. Na przerwę Orlik jednak schodził prowadząc dwoma bramkami.

Druga połowa była już znacznie lepsza w wykonaniu brzeżan. W 45. min mieli już sześć goli przewagi (22-16), a zdobyli dodatkowo jeszcze cztery gole i było jasne, że wysoko wygrają.

Kolejny raz w pierwszoplanowej roli wystąpił Rafał Świerczyński, który zdobył 11 bramek. Szkoda, że ten zawodnik dysponuje niezbyt dobrymi warunkami fizycznymi. Umiejętności ma bowiem duże i gdyby był większy i mocniejszy z pewnością grałby w znacznie silniejszym klubie niż Orlik. W ofensywie dzielnie wspierał go Maciej Potępa. Tych dwóch zawodników zdobyło prawie 2/3 wszystkich goli dla Orlika.

- Chłopcy zrobili swoje - mówił trener Orlika Robert Karlikowski. - Mamy lepszy zespół i trzeba to było udowodnić na parkiecie. Mieliśmy wygrać dość spokojnie i tak się rzeczywiście stało.

W tabeli po 13 rozegranych meczach (do końca sezonu zostało jeszcze siedem) Orlik ma sześć punktów i w gronie 11 zespołów zajmuje 9. miejsce. O trzy punkty więcej mają wyprzedzające go: Azoty II Puławy i Orzeł Przeworsk. Za Orlikiem jest natomiast Gloria Katowice (5 pkt) oraz zespół z Biłgoraja (2 pkt).

Orlik Brzeg - MKS Biłgoraj 30-21 (13-11)
Orlik: Andraszak, Kania, Stypiński - Wojcieszek 1, Stopka, Krawczyk 1, Wlodek 2, Hapanowicz, Pa­sierbek 1, Urban, Świerczyński 11, Kołodziejczyk 3, Potępa 8, Betka 1, Tomków 1, Krocz 1. Trener Robert Karlikowski.