2 liga piłkarzy ręcznych. Remis i porażka naszych drużyn

Bartosz Galar zdobył pięć bramek dla Orlika Brzeg.
Bartosz Galar zdobył pięć bramek dla Orlika Brzeg. Oliwer Kubus
W 3. kolejce spotkań Orlik Brzeg zremisował u siebie z Tęczą Kościan, a OSiR Komprachcice także w swojej hali uległ ekipie ze Świdnicy.

Po pierwszej połowie kibice zgromadzeni na hali w Brzegu mogli być niemal pewni wygranej gospodarzy. Orlik grał świetnie zarówno w defensywie jak i w ataku - prowadził różnicą ośmiu bramek. Po przerwie gra naszego zespołu się załamała. Goście rzucili po rozpoczęciu drugiej połowy trzy bramki i to już zwiastowało kłopoty.

Co więcej gospodarze mogli nawet to spotkanie przegrać. Na minutę przed końcem było bowiem 28-27 dla Tęczy i jej zawodnicy mieli piłkę. Brzeżanie zagrali pressingiem i ją odzyskali. Sami wyprowadzili akcję, która zakończyła się przewinieniem jednego z zawodników przyjezdnych i był rzut karny dla Orlika na dwie sekundy przed końcem gry. Odpowiedzialność wziął na siebie najskuteczniejszy w brzeskich szeregach Patryk Krawczyk i nie zawiódł, ratując remis i punkt.

Orlik Brzeg - Tęcza Kościan 28-28 (19-11)
Orlik: Stefaniszyn, Stypiński - Tomków, Krawczyk 9, Białożyt, Krocz 1, Wojcieszek, Potępa 2, Galar 5, Pasierbek 5, Stanoszek 3, Betka 3. Trener Paweł Pietraszek.

Zespół OSiR-u Komprachcice w starciu ze spadkowiczem z 1 ligi dzielnie trzymał się do 20. min. Wówczas to goście ze Świdnicy prowadzili różnicą tylko jednej bramki (było 11-10 dla nich). Kolejne minuty należały już jednak do nich. Do przerwy prowadzili sześcioma bramkami, a w drugiej połowie spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i jeszcze swoją przewagę powiększyli.

- Dostaliśmy dobrą lekcję - mówił trener OSiR-u Bartłomiej Jasiówka. - Rywale wygrali w pełni zasłużenie. Byli drużyną znacznie dojrzalszą i zwyczajnie po prostu dużo lepszą w tym meczu. Spodziewałem się, że będziemy pod względem fizycznym i motorycznym jednym z lepszych zespołów w lidze, ale jednak od ekipy ze Świdnicy odstawaliśmy i pod tym względem.

OSiR Komprachcice - ŚKPR Świdnica 25-35 (13-19)
OSiR: Oleksyn, Jarosz - Tracz 7, Miś 1, Niedzielski, Wiśniowiecki 1, Kauczok 1, Kochanek, T. Juros 2, R. Bus 1, Gotwald 1, Ungier 8, Marcyniuk 3. Trener Bartłomiej Jasiówka.

W tabeli po trzech kolejkach nasze zespoły są w środku stawki. W gronie 14 drużyn OSiR zajmuje 7. lokatę z dorobkiem czterech punktów, a 8. jest Orlik z jednym punktem mniej na koncie.