2 liga siatkarzy. Jedno zwycięstwo, trzy porażki

Krzysztof Zapłacki na co dzień jest w szerokiej kadrze Zaksy Kędzierzyn-Koźle, ale bywa, że pomaga również zapleczu tego klubu. Sławomir Jakubowski
To nie był zbytnio udany weekend dla zespołów z Opolszczyzny występujących w 2 lidze. Z naszego kwartetu tylko jedna zakończyła swój mecz wygraną.

Chodzi tu o zaplecze mistrza Polski z Kędzierzyna-Koźla czyli ekipę ZAKSY Strzelce Opolskie Tym samym powoli, ale sukcesywnie wyrasta nam jeden z faworytów może i nawet nie tylko grupy 5, a i całej 2 ligi. Oczywiście

Podopieczni Rolanda Dembończyka w sobotę wygrali czwarty mecz na cztery rozegrane i z kompletem punktów prowadzą w zestawieniu. Małą rysą na tym wyniku może być fakt, iż z dużo słabszym rywalem stracili seta, ale też z drugiej strony był to pierwszy takich przypadek w tych rozgrywkach. Z czego tuż przed tym, już w Będzinie, wygrali dwa razy do 14.

MKS II Będzin - ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 (-14, -14, 23, -20)
ZAKSA: Walawender, Wójtowicz, Maziarz, Lorenc, Zapłacki, Dorosz, Sumara (libero) - Skowronek, Koliński, Walczak, Sztelma. Trener Roland Dembończyk

Na niemalże drugim biegunie tej sam tabeli jest natomiast drugi nasz przedstawiciel w tym zestawieniu. Akademicy przegrali swój trzeci mecz i po raz trzeci nie zdobyli choćby seta. Gracze Politechniki w starciu ze spadkowiczem z zaplecza PlusLigi dobrze zaczęli i długo toczyli wyrównany bój, jednakże w końcówce inauguracyjnej partii górę wzięło doświadczenie rywali, którzy ostatecznie triumfowali przewagą dwóch piłek.

To na tyle podłamało opolan, że w kolejnej odsłonie dość szybko odpuścili, a o trzecim secie można napisać tyle, że się odbył. Akademicy nie nawiązali w nim walki

Kęczanin Kęty - AZS Politechnika Opole 3:0 (23, 20, 15)
AZS: Jacznik, Ciach, Bielecki, Kulbacki, Wróbel, Kraśniewski, Stawiany (libero) - Dobrowolski, Herich, Spelak, Wosinek (libero),. Trener Zbigniew Rektor.

Pozostałe wyniki: BBTS II Bielsko-Biała - Górnik Radlin 1:3, GKS II Katowice - AT Żory 0:3, MCKiS Jaworzno - Volley Rybnik 2:3, MKS Andrychów - TKS Tychy 3:2.

W grupie 4 pierwsze punkty zdobyło Juve Głuchołazy. Nasz zespół i tak jednak przegrał przed własną publicznością z również słabo wcześniej grającym AZS-em Zielona Góra, z tymże po tie breaku.

Juve Głuchołazy - AZS Zielona Góra 2:3 (-17, 21, -23, 16, -8)
Juve: Malina, Zych, Lechowicz, Wastrak, Wilga, Jurkowski (libero) - Wojciechowski, Kieszek, Cieślar (libero). Trener Grzegorz Malina.

Pozostałe wyniki: Astra Nowa Sól - Sobieski Żagań 1:3, Chrobry Głogów - Gwardia Wrocław 3:1, Orzeł Międzyrzecz - Olavia Oława 3:0.

Natomiast w grupie 3 po bardzo emocjonującym meczu Mickiewicz Kluczbork przegrał u siebie z Czarnymi Rząśnia. Spotkanie dla naszego zespołu rozpoczęło się bardzo dobrze, bo dość pewnie wygrał pierwszego seta. Niestety w kolejnej partii na podobnej zasadzie wygrał rywal. Wtedy już wszyscy wiedzieli, że to starcie do łatwych należeć nie będzie.

I faktycznie, w trzeciej partii grano bowiem na przewagi i to bardzo, bardzo długo. Ostatecznie chłodniejsze głowy zachowali przyjezdni triumfując w tym secie 33:31. To w pewien sposób rzutowało również na kolejną odsłonę, gdyż znowu wygrali ją goście.

Mickiewicz Kluczbork - Czarni Rząśnia 1:3 (20, -19, -31, -22)
Mickiewicz: Brożyniak, Parcej, Kuwaczka, Zarankiewicz, Flyunt, Mucha, Hiper (libero) - Kowalonek. Trener Mariusz Łysiak.

Pozostałe wyniki: Mickiewicz Kluczbork - Czarni Rząśnia 1:3, Skra II Bełchatów - Bzura Ozorków 3:1, SMS II Spała - Caro Opoczno 3:1, SPS Słupca - LKPS Borowno 0:3, Wifama Łódź - MKS Kalisz 0:3.