2 liga siatkarzy: porażka Juve Głuchołazy

Zawodnicy Juve mogli być tylko zadowoleni ze swojej postawy w drugim secie.
Zawodnicy Juve mogli być tylko zadowoleni ze swojej postawy w drugim secie. Oliwer Kubus
Zespół z południa naszego regionu uległ we własnej hali Winnerowi Czechowice-Dziedzice 1:3

Zawodnicy Juve po meczu inaugurującym sezon mieli nosy zwieszone na kwintę. Przegrali bowiem na własnym parkiecie z zespołem, który był w ich zasięgu. Niestety, duża ilość błędów własnych sprawiła, że nie udało się zdobyć choćby punkty.

Największe kłopoty gospodarze mieli z dokładnym przyjęciem zagrywki gości. Ten element gry był w poprzednim sezonie największym atutem gospodarzy. Trzeba jednak pamiętać, że z powodu kontuzji kolana na parkiecie nie występuje już trener Arkadiusz Olejniczak. W odbiorze zagrywki był on prawdziwym profesorem, a i libero Damian Pilichowski, który miał dobre statystyki w przyjęciu, przeniósł się do ligowego rywala Juve - Rafako Racibórz.

Najwięcej emocji kibicom przysporzyły drugi i trzeci set. W nich walka trwała na przewagi. Najpierw górą byli goście, a w trzeciej odsłonie to głuchołazianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wydawało się, że pójdą za ciosem i powalczą o doprowadzenie do tie breaka. Tak się nie stało.

- Mamy mocno przemeblowany zespół i trzeba jeszcze poczekać aż będziemy się lepiej rozumieć - mówił rozgrywający Juve Grzegorz Malina. - Tego zrozumienia nabiera się w czasie gry. Szkoda tej przegranej, bo zwycięstwo z pewnością wzmocniłoby nas psychicznie.

Juve Głuchołazy - Winner Czecho­wice-Dziedzice 1:3 (-20, -25, 25, -20)
Juve: Malina, Mazur, Zegan, Dobrzański, Born, Wilk, Byczek (libero) - Wastrak, Pryga, Pruchnie­wski. Trener Arkadiusz Olejniczak.