2 liga siatkarzy: UKS Strzelce Opolskie - MKS Andrychów 1:3

Środkowy strzeleckiej drużyny Bartłomiej Działowski.
Środkowy strzeleckiej drużyny Bartłomiej Działowski. Sławomir Jakubowski
Gospodarze nie oddali łatwo pola wiceliderowi tabeli.

Zajmująca ostatnie miejsce drużyna ze Strzelec Opolskich nie była faworytem w starciu z ekipą z Andrychowa. Postawiła jednak rywalom dość twarde warunki, choć może końcowy wynik na to nie wskazuje.

Gospodarze świetnie rozpoczęli spotkanie. Pierwszego seta wygrali po bardzo dobrej grze do 20. Podopieczni trenera Rafała Dolińskiego skutecznie zagrywali, a i w ataku ich gra wyglądała bardzo przyzwoicie.

Porażka w pierwszej odsłonie mocno podrażniła gości, którzy w przekonujący sposób wygrali drugą i trzecią odsłonę. Rezultaty tych partii wskazują na dość łatwe zwycięstwa andrychowian, ale musieli się oni sporo napocić, by objąć prowadzenie w meczu 2:1. Wiele było długich akcji, a ofiarna i skuteczna gra w obronie przyjezdnych pozwalała im odbić wiele trudnych piłek.
W czwartym secie inicjatywa należała do UKS-u. Miał on przez większość jego trwania delikatną przewagę punktową. W kluczowych momentach góra był jednak zespół MKS-u.

- Była szansa na ugranie choćby punktu, ale niestety się nie udało - mówił prezes strzeleckiego klubu Piotr Ratajczak. - Wynik jest niekorzystny, ale za grę trzeba zespół pochwalić. W starciu z mocnym rywalem pokazaliśmy się z dość dobrej strony i oby tak było w meczach decydujących w fazie play out o utrzymanie.

UKS Strzelce Opolskie - MKS Andrychów 1:3 (20, -14, -18, -21)
UKS: Stogniew, Szewczyk, Jankowski, Makar, Łysikowski, Sokołowski, Sachnik (libero) - Bernyś, Działowski, Łyczko. Trener Rafał Doliński.