2 liga żużla. Kolejarz Opole zwyciężył w Poznaniu z PSŻ-em!

Kolejarz wygrał w Poznaniu 47:43
Kolejarz wygrał w Poznaniu 47:43 Łukasz Gdak
Bardzo pozytywnie zaskoczyli żużlowcy Kolejarza Opole. Nasz zespół wygrał bowiem w Poznaniu 47:43.

Zresztą zwycięstwo to jedno, a jego okoliczności to drugie. Gościu triumfowali bowiem mimo osłabienia, albowiem Sebastian Niedźwiedź doznał kontuzji lewego kolana. Stało się to podczas... przechodzenia przez park maszyn podczas przerwy po czwartym biegu.

Debiutujący w barwach opolan 23-latek musiał udać się do szpitala. Tym samym podopieczni Marka Mroza musieli dokończyć spotkanie w sześcioosobowym składzie.

Połowa z nich spisała się jednak wręcz kapitalnie. Trójka Sam Masters, Mads Hansen i Rene Bach zdobyła łącznie 36 punktów! W dodatku każdy z nich pojechał „tylko” po pięć biegów. W dodatku wszyscy triumfowali po trzy razy, a różniło ich to, że Australijczyk poniżej drugiej lokaty nie przyjechał.

Nie sposób także pominąć wkładu w ten triumf Huberta Łęgowika, który po fatalnym wejściu w mecz (punkt w dwóch podejściach), podjął walkę i pokazał pazur. Wygrał dziewiąty bieg, a później dorzucił jeszcze trzy „oczka”.

Niemniej po kontuzji Niedźwiedzia na tablicy wyników mieliśmy remis po 12, a zatem było jeszcze dużo ścigania. Nasi żużlowcy pojechali bardzo ambitnie i zaraz wyszli na prowadzenie. Na co miejscowi odpowiedzieli podwójnym zwycięstwem, za chwilę mieliśmy remis i wygraną 5:1 opolan.

Tak czy inaczej żadna z ekip nie zamierzała odpuszczać, a po 10. biegach na tablicy widniał wynik 30:30. Przed biegami nominowanymi to poznaniacy byli jednak na prowadzeniu 40:38. Wówczas to nasz duet Mads Hansen - Hubert Łęgowik nie dał rywalom szans i odzyskał prym dla Kolejarza w tym starciu. Z kolei para Sam Masters i Rene Bach nie zamierzała jechać zachowawczo i wygraną 4:2 przypieczętowała wygraną gości!

PSŻ Poznań - Kolejarz Opole 43:47