20. Oleskie Uliczne Biegi Pokoju. Było rekordowo [wideo, zdjęcia]

Mirosław Dragon
Dokładnie 300 biegaczy wystartowało w 5-kilometrowym Biegu o Różę Olesna. Na mecie nie było niespodzianek. Wygrali Kenijczycy, ale w tym roku musieli walczyć o zwycięstwo, ponieważ aż do mety dzielnie rywalizował z nimi biegacz z Ukrainy. Oto podium Biegu o Różę Olesna:1. Franics Lagat (Kenia) - z czasem 14:582. Gilbert Kosgei (Kenia)3. Paweł Werecki (Ukraina)Komendant policji w Oleśnie Tomasz Kubicki, który jest selekcjonerem olimpijskiej drużyny polskich policjantów, zaprosił do Olesna swoich zawodników, wielokrotnych medalistów Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych.W Oleśnie wystartowali:> Paweł Piotraschke (zajął 5. miejsce),> Jakub Burghard (6. miejsce), > Adam Thiel (15. miejsce), > Anna Wojtulewicz (70.miejsce),> Tadeusz Stuchlik (109. miejsce)Polscy policjanci przygotowują się teraz na World Police & Fire Games, które zostaną zorganizowane w Fairfax w USA.Najlepszym biegaczem z Opolszczyzny był Przemysław Chatys z Kędzierzyna-Koźla, który zajął 7. miejsce. Najlepszą kobietą i jednocześnie najlepszą biegaczką z powiatu oleskiego była Dominika Napieraj z Żytniowa, która zajęła 8. miejsce w ogólnej klasyfikacji.Najlepszymi mieszkańcami Olesna byli Patryk Pietrzok (35. miejsce) i Jarosław Gruca (36. miejsce). Mirosław Dragon
W Oleśnie zorganizowano jubileuszowe 20. biegi uliczne. W biegu głównym wystartowało równo 300 osób.