200 młodych zawodników rywalizowało na Politechnice Opolskiej podczas drugiego Wojewódzkiego Turnieju MiniPiłki Siatkowej

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Organizacja tak dużych zawodów w ciągu jednego dnia była nie lada wyzwaniem. Z pomocą przyszli byli zawodnicy i studenci WFiF, obecnie nauczyciele i trenerzy uczniowskich drużyn.
Organizacja tak dużych zawodów w ciągu jednego dnia była nie lada wyzwaniem. Z pomocą przyszli byli zawodnicy i studenci WFiF, obecnie nauczyciele i trenerzy uczniowskich drużyn. Sławoj Dubiel
Na turnieju stawiło się 100 drużyn m.in. z Opola, Nysy, Kluczborka, Kędzierzyna-Koźla, Komprachcic, ale także zaproszeni goście z Wrocławia. Rywalizowali w kategoriach: „single”, „dwójki”, „trójki” i „czwórki” chłopców i dziewcząt.

Wśród chłopców w kategorii „single” najlepszym zawodnikiem został Bartosz Urbaniak z Mucha Volley Kluczbork, w „dwójkach” - Bartosz Blachucik z PSP Domecko, w kategorii „trójki” - Jakub Olejniczak z PSP 3 w Nysie, wśród „czwórek” - Michał Andrzejewski, także z PSP 3 Nysa.

Najlepszą zawodniczką w kategorii „single” została Natalia Kampa z LUKS Sukces Komprachcice, w „dwójkach” - Joanna Domańska z ECO UNI Opole, wśród „trójek” - Dominika Kandziora z LUKS „Sukces” Komprachcice, a w kategorii „czwórek” - Amelia Ostrysz z ECO UNI Opole.

Organizatorem turnieju był Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, który ufundował medale, puchary i statuetki dla najlepszych zawodników.

- Bez wsparcia trenerów i rodziców nie zdołalibyśmy przeprowadzić tak dużego sportowego wydarzenia - zaznacza dr Justyna Charaśna-Blachucik z WFFiF PO. - Merytorycznie i organizacyjnie wspierał nas LUKS „Sukces” z Komprachcic, co cieszy tym bardziej, że jego trenerem jest absolwent naszej uczelni i wydziału - Piotr Szczubiał, który teraz przygotowuje zawodniczki i organizuje, wspólnie ze swoją rodziną, największe wojewódzkie turnieje minipiłki siatkowej - dodaje dr Charaśna-Blachucik.

Podkreśla ona, że aktywność byłych studentów i zawodników reprezentujących politechnikę motywuje przedstawicieli uczelni do zaangażowania w organizację wydarzeń promujących sport wśród najmłodszych. - Dla mnie to dodatkowo okazja do spotkania się z dawnymi koleżankami z boiska, m.in. byłego klubu sportowego AZS Coroplast Opole, czy ławek studenckich, które dziś są trenerkami czy nauczycielkami - wyjaśnia Justyna Charaśna Blachucik.

W jej ocenie najmłodsi siatkarze mają w naszym regionie skąd czerpać wzorce, bo drużyny z Kędzierzyna-Koźla i Nysy nieustannie promują nas w kraju i za granicą, a najlepszy obecnie zawodnik świata Bartosz Kurek pochodzi z Nysy.

Organizacja tak dużych zawodów w ciągu jednego dnia była nie lada wyzwaniem. Z pomocą przyszli byli zawodnicy i studenci WFiF, obecnie nauczyciele i trenerzy uczniowskich drużyn.

Budżet alert - wszystkie informacje o budżecie obywatelskim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska