235 zawodników wystartowało w biegu o Złotą Barć w Kluczborku [zdjęcia]

Mirosław Dragon
To był już IV Kluczborski Przełajowy Bieg o Złotą Barć. Okazał się rekordowy pod kilkoma względami.Wystartowało aż 235 zawodników, najwięcej w 4-letniej historii biegu. W tym było aż 87 mieszkańców kluczborskiej gminy. To dowód na to, że Bieg o Złotą Barć wywołał w Kluczborku modę na bieganie.Na sportową imprezę do Kluczborka przyjechali także amatorzy biegania z Wrocławia, Opola, Jeleniej Góry, Oleśnicy, Praszki, Olesna, Namysłowie, Brzegu, Strzegomia itd. Po raz drugi w tym roku zawodnicy mogli wybrać dystans: pokonali 5 lub 10 km.Zwycięzcą biegu na 10 km został Dmytro Musiaczenko z Ukrainy, który ustanowił rekord 10-kilometrowej trasy (32:09).Wśród kobiet km wygrała Julia Diotlowa (Ukraina), osiągają czas 37:46. W biegu na 5 km najlepszym wśród mężczyzn okazał się Kamil Baron z czasem 16:14, a wśród kobiet Karolina Półrola (17:37). Maciej Knapa, oprac. Mirosław Dragon
To był już IV Kluczborski Przełajowy Bieg o Złotą Barć. Okazał się rekordowy pod kilkoma względami.

Materiał oryginalny: 235 zawodników wystartowało w biegu o Złotą Barć w Kluczborku [zdjęcia] - Nowa Trybuna Opolska