26-latek spod Nysy przez wiele lat gwałcił swoje malutkie siostry. Sąd Okręgowy w Opolu skazał go na 6 lat więzienia

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Za gwałt na dzieciach, w ramach relacji kazirodczych, Dominikowi I. groziło do 15 lat więzienia. Sąd Okręgowy w Opolu skazał go na 6 lat. Uniewinnił natomiast mężczyznę od zarzutu znęcania się nad swoimi dziećmi.
Za gwałt na dzieciach, w ramach relacji kazirodczych, Dominikowi I. groziło do 15 lat więzienia. Sąd Okręgowy w Opolu skazał go na 6 lat. Uniewinnił natomiast mężczyznę od zarzutu znęcania się nad swoimi dziećmi. Mario
Za gwałt na małoletnich w ramach relacji kazirodczych grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy w Opolu skazał młodego mężczyznę na 6 lat odsiadki. Zdecydował też, że Dominik I. będzie odbywał karę w systemie terapeutycznym.

O szczegółach dramatu wiadomo niewiele, gdyż sąd - ze względu na charakter sprawy i dobro dzieci - wyłączył jawność rozprawy.

Zdaniem prokuratury 26-letni dziś mieszkaniec powiatu nyskiego miał w okresie od 2008 roku do kwietnia 2017 roku wielokrotnie doprowadzić przemocą swoją małoletnią siostrę do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Do pierwszego z przestępstw miało dojść, gdy dziewczynka miała 5 lat, a Dominik I. - 13.

Śledczy doszli do przekonania, że ofiarą brata padła również jego druga, młodsza siostra. Mężczyzna od 2012 roku do przełomu lipca i sierpnia 2017 r. miał wykorzystywać seksualnie dziewczynkę. Gdy - zdaniem prokuratury - zrobił to po raz pierwszy, dziecko miało 5 lat.

Wyrok miał zapaść jeszcze w lipcu 2020 roku, ale wznowiono przewód sądowy, ponieważ konieczne było zasięgnięcie uzupełniającej opinii biegłych psychiatrów, psychologa i seksuologa.

Ostatecznie sąd uznał, że Dominik I. jest winny, ale przyjął, iż gehenna dzieci trwała krócej, bo od stycznia 2010 r. do kwietnia 2017 r. Za gwałt na małoletnich w ramach relacji kazirodczych mężczyźnie groziło do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy w Opolu skazał 26-latka na 6 lat więzienia.

Zdecydował równie, że karę będzie on odbywał w systemie terapeutycznym. Dominik I. ma też 10-letni zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi siostrami w jakikolwiek sposób oraz zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 30 metrów.

Prokuratura postawiła również mężczyźnie zarzut znęcania się nad swoimi dziećmi. Dominik I. w 2015 roku został ojcem. Na świat przyszła wtedy jego córka. Śledczy dowodzili, że oskarżony od tego roku przez trzy lata znęcał się nad nią oraz jej młodszym rodzeństwem, czyli braćmi urodzonymi kolejno w 2016 i 2018 roku.

Sąd nie dopatrzył się jednak przekonujących dowodów w kwestii znęcania się nad dziećmi, dlatego mężczyzna od tego zarzutu został uniewinniony. Wyrok jest nieprawomocny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie