29. Opolskie Dni Elektryki na Politechnice Opolskiej: wykłady, zwiedzanie laboratoriów, przejażdżki elektrycznym bmw

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Przedstawiciele studenckich kół naukowych Eledyn i Spektrum prezentowali podczas wydarzenia efekty swojej działalności.
Przedstawiciele studenckich kół naukowych Eledyn i Spektrum prezentowali podczas wydarzenia efekty swojej działalności. Sławoj Dubiel
Wykłady, zwiedzanie laboratoriów i przejażdżka tankowanym z gniazda bmw i3. Działo się na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

W minionym tygodniu na Politechnice Opolskiej zorganizowano dzień otwarty Wydziału Elektroniki, Automatyki i Informatyki i 29. Opolskie Dni Elektryki. - Zaprosiliśmy przedstawicieli nauki i biznesu, którzy przygotowali referaty m.in. o elektromobilności osobistej, w transporcie i energetyce, czy silnikach elektrycznych stosowanych w samochodach - mówił prof. dr hab. inż. Ryszard Beniak, przewodniczący komitetu organizacyjnego. - Swoimi osiągnięciami chwalili się członkowie kół naukowych Eledyn i Spektrum. Dodatkową atrakcją była możliwość przejażdżki elektrycznym samochodem bmw i3, udostępnionym na tę okazję przez opolskiego dealera.

Prof. dr hab. Jerzy Hickiewicz, założyciel Pracowni Historycznej Stowarzyszenia Elektryków Polskich na Politechnice Opolskiej, mówił o historii powstania SEP, które w tym roku obchodzi 100-lecie. To jedna z niewielu organizacji społecznych w Polsce, która może pochwalić się nieprzerwanym działaniem przez cały okres stulecia, jakie upłynęło od odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Stowarzyszenie Elektryków Polskich nie przerwało realizacji swej misji nawet w najgorszych chwilach mroków okupacji.

Prodziekan ds. współpracy i rozwoju WEAiI dr hab. inż. Andrzej Cichoń przedstawił ofertę edukacyjną wydziału, na którym największym zainteresowaniem cieszą się studia z informatyki oraz automatyki i robotyki. Informatyka prowadzona jest także w języku niemieckim i angielskim. W tym roku na studiach niestacjonarnych na WEAiI jest 439 studentów, a na niestacjonarnych - 892.

Prof. Beniak podkreśla, że absolwenci wydziału nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia, a wielu z nich pracę podejmuje jeszcze przed zakończeniem nauki.

Janusz Pisarek, dyrektor oddziału Tauron Dystrybucja w Opolu i prezes Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich, ocenił, że Opolskie Dni Elektryki od 29 lat są ważnym elementem regionalnej współpracy pomiędzy Politechniką Opolską, przedstawicielami biznesu i Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. - W trakcie tegorocznej konferencji, ze względu na 100-lecie SEP, zderzono historię elektryki polskiej z nowoczesnymi kierunkami obejmującymi zagadnienia elektromobilności i magazynowania energii - zauważył. - Spotkania w takiej formie są doskonała platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy środowiskiem branżowym a młodzieżą ze szkół średnich i studentami.

Jest to również doskonała okazja do zapoznania się z ofertą dydaktyczną Politechniki Opolskiej - ocenił.

Zobacz: Flesz - koniec zmiany czasu do 2021 roku w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska