3 liga (grupa 3). Chrobry II Głogów - MKS Kluczbork 1:2. Cel został osiągnięty

MKS Kluczbork może już spać spokojnie.
MKS Kluczbork może już spać spokojnie. Wiktor Gumiński
MKS Kluczbork pokonał na wyjeździe drugą drużynę Chrobrego Głogów 2:1 w spotkaniu 31. kolejki 3 ligi (grupa 3). W pierwszej połowie kluczborczanie dzielili i rządzili na placu gry. Po przerwie jednak nie spisywali się już tak dobrze i do końca musieli walczyć o utrzymanie zaliczki gwarantującej bezcenne zwycięstwo.

Na półmetku meczu wydawało się, że ekipa z Kluczborka nie będzie mieć większych problemów z udokumentowaniem swojej wyższości nad ostatnią drużyną w tabeli. Wynik otworzyła ona w 21. minucie, kiedy to do bramki Chrobrego II piłkę skierował Michał Płonka.

Asystę przy tym trafieniu zanotował Marcin Przybylski, który w pierwszej połowie raz jeszcze odegrał niezwykle istotną rolę. W 43. minucie samemu podwyższył bowiem prowadzenie MKS-u na 2:0.

Od początku drugiej połowy coraz śmielej poczynali sobie piłkarze z Głogowa. Od 67. minuty przyszło im jednak grać w "dziesiątkę", ponieważ boisko po otrzymaniu czerwonej kartki opuścił Wiktor Wawrzyniak. Ale zaledwie około 120 sekund później, Chrobry II zdobył kontaktowego gola, za sprawą Bartosza Matysiaka.

Na więcej jednak kluczborczanie swoim przeciwnikom nie pozwolili. Dzięki temu zwycięstwu, już na sto procent zapewnili sobie utrzymanie i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek, zajmując aktualnie 9. miejsce, mogą już powoli myśleć o budowaniu kadry na kolejny sezon.

Chrobry II Głogów – MKS Kluczbork 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Płonka - 21., 0:2 Przybylski - 43., 1:2 Matysiak - 69.
MKS: Szpaderski - Błędowski, Błaszkiewicz, Lechowicz, Chmielowiec - Napora, Nahrebecki, Płonka, D. Lewandowski, Włodarczyk (61. Zawada, 72. Mirowski) - Przybylski.
Żółte kartki (MKS): Lechowicz, Błędowski, Przybylski.