3 liga (grupa 3). Karkonosze Jelenia Góra - MKS Kluczbork 0:4

Paweł Sładek
Zawodnicy MKS-u Kluczbork byli dużo lepsi od swoich rywali, w związku z czym ich zwycięstwo nie powinno dziwić. Paweł Sładek
Mimo fatalnej skuteczności w pierwszej połowie MKS Kluczbork pewnie rozprawił się z Karkonoszami Jelenia Góra. Kluczborczanie wygrali 4:0, a wszystkie bramki zostały strzelone w drugiej części meczu.

Tak duża różnica w dorobku bramkowym wynikała wyłącznie ze skuteczności w drugiej połowie i jej braku w pierwszej. A przecież nawet po przerwie strzelone cztery gole to nie tak okazały rezultat, gdyby wziąć pod uwagę wszystkie stworzone sytuacje.

- Pierwsza połowa była bliźniacza do drugiej. Szkoda, że nie wykorzystywaliśmy szans, które sobie stworzyliśmy, szczególnie w pierwszej części spotkania. Po przerwie nic się nie zmieniło, poza jednym – skutecznością. Pomijając strzelone gole, mieliśmy jeszcze dwie, może trzy dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia – komentuje Łukasz Ganowicz, trener kluczborskiej drużyny.

Biorąc pod uwagę wszystkie nadarzające się szanse okazuje się, że stosunkowo wysoka wygrana wcale nie była maksimum możliwości zespołu tego dnia. Cieszy jednak kolejny mecz z czystym kontem, a kolejne popisy strzeleckie powinny być kwestią czasu. Pozytywną wiadomością jest również „odblokowanie” celowników Patryka Tuszyńskiego, dla którego dwa trafienia w tym meczu były premierowymi w tym sezonie 3 ligi. Dominik Lewandowski również ma na koncie dwa trafienia, a Marcin Przybylski trzy.

Karkonosze Jelenia Góra – MKS Kluczbork 0:4 (0:0)
Bramki: 0:1 Przybylski – 54., 0:2 Tuszyński – 63., 0:3 Lewandowski – 68., 0:4 Tuszyński – 84.
MKS: Szczerbal – Trojanowski, Wiszniowski, Lechowicz, Nowak, Neison (85. Zawada), Płonka, Napora, Lewandowski (70. Włodarczyk), Przybylski (78. Rachel), Tuszyński (85. Wienczek)
Żółta kartka (MKS): Wiszniowski