3 liga (grupa 3). MKS Kluczbork - Ślęza Wrocław 4:3. To był prawdziwa jazda bez trzymanki

MKS Kluczbork zwyciężył po meczu pełnym zwrotów akcji.
MKS Kluczbork zwyciężył po meczu pełnym zwrotów akcji. Wiktor Gumiński
MKS Kluczbork sprawił kolejny bardzo miły prezent swoim kibicom, pokonując po dramatycznym boju 4:3 Ślęzę Wrocław.

Jak kluczborczanie w rundzie jesiennej spisywali się przed własną publicznością bardzo słabo (tylko jedno zwycięstwo i zaledwie 5 zdobytych punktów), tak zmagania wiosennej na własnym stadionie rozpoczęli wybornie - od dwóch zwycięstw z rywalami notowanymi w czołówce tabeli. Zanim ograli Ślęzę, dwa tygodnie temu okazali się bowiem lepsi również od rezerw Rakowa Częstochowa (2:1).

W meczu z wrocławianami piłkarze MKS-u przeżywali różne momenty. Zaczął się on lepiej dla gości, którzy w 27. minucie objęli prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym przez Mateusza Kluzka.

Na to trafienie kluczborczanie zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Dokładnie uczynili to w 36. minucie, kiedy to bramkę zdobył Michał Płonka.

Wszystko co najlepsze wydarzyło się jednak w tym starciu w drugiej odsłonie. Już na samym jej starcie, na 2:1 dla MKS-u trafił Dominik Lewandowski. Ale nie zrobiło to na przyjezdnych wielkiego wrażenia. Z czasem skutecznie oni „oddali”, i to aż dwukrotnie. Po trafieniach Gabriela Afonso i Viniciusa Matheusa, w 69. minucie było 3:2 dla Ślęzy.

Najważniejsze momenty spotkania należały jednak do gospodarzy, a właściwie do jednego ich zawodnika - Bartosza Włodarczyka. To bowiem jego strzelecki dublet (73 i 80. minuta) pozwolił cieszyć się MKS-owi ze zdobycia kolejnych trzech „oczek”.

MKS Kluczbork – Ślęza Wrocław 4:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Kluzek – 27. (karny), 1:1 Płonka – 36., 2:1 D. Lewandowski – 47., 2:2 Afonso – 55., 2:3 Vinicius – 69., 3:3 Włodarczyk – 73., 4:3 Włodarczyk – 80.
MKS: Gniełka - Błędowski, Błaszkiewicz, Lechowicz, D. Lewandowski (87. Moś) - Napora, Płonka, Nykiel (81. Nahrebecki), Zawada (60. K. Lewandowski), Jaworski (60. Włodarczyk) - Przybylski.
Żółte kartki (MKS): Płonka, Gniełka.