3 liga. MKS Kluczbork - Warta Gorzów Wielkopolski 3:0. Kluczborczanie już pewni utrzymania

Druga część sezonu była naprawdę udana w wykonaniu MKS-u.
Druga część sezonu była naprawdę udana w wykonaniu MKS-u. Wiktor Gumiński
W przedostatniej, 33. kolejce piłkarze MKS-u Kluczbork pokonali u siebie 3:0 Wartę Gorzów Wielkopolski i tym samym zapewnili sobie już pozostanie na 3-ligowym poziomie.

W tej potyczce wszystko ułożyło się po myśli kluczborczan od samego początku. A dokładnie rzecz ujmując od 11. minuty, kiedy to pierwszego gola w meczu zdobył z rzutu karnego Marcin Przybylski. Przed przerwą jeszcze raz posłał on piłkę do siatki, podobnie jak i Tomasz Gajda, ale w obu tych przypadkach sędzia ostatecznie bramki nie uznał (raz piłka opuściła wcześniej boisko, a raz był spalony). Defensorzy MKS-u musieli się mieć natomiast na baczności przy stałych fragmentach gry, bo to bowiem przy nich goście stanowili największe zagrożenie.

Druga odsłona przez długi czas nie obfitowała w piłkarskie fajerwerki, ale w ostatnim kwadransie do głosu na dobre znów doszli gracze MKS-u. A konkretnie uczynił to ich kapitan Lucjan Zieliński, który pomiędzy 79. a 81. minutą zanotował strzelecki dublet i tym samym przypieczętował utrzymanie swojej drużyny w 3 lidze.

MKS Kluczbork - Warta Gorzów Wielkopolski 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Przybylski - 11., 2:0 Zieliński - 79., 3:0 Zieliński - 81.
MKS: Wieczorek - Paradowski, Błaszkiewicz, Chmielowiec, Szota - Gajda, Nahrebecki, Jóźwicki (80. Nykiel), Lewandowski (46. Begar) - Zieliński (85. Nemtinow), Przybylski (68. Jaworski).
Żółte kartki (MKS): Lewandowski, Zieliński, Nykiel.