3 liga piłkarska. Bardzo ważne zwycięstwo Polonii Nysa nad Zagłębiem II Lubin

Bramkarz Polonii Przemysław Charęza zakończył mecz z czystym kontem.
Bramkarz Polonii Przemysław Charęza zakończył mecz z czystym kontem. Wiktor Gumiński
Trzecie zwycięstwo w sezonie zanotowała w 16. kolejce rozgrywek 3 ligi Polonia Nysa. Nasz beniaminek pokonał u siebie rezerwy Zagłębia Lubin 2-0.

Triumf ten pozwolił nysanom na opuszczenie ostatniego, 19. miejsca w tabeli, ponieważ równocześnie swój mecz przegrała będąca tuż przed nimi Polonia Stal-Świdnica. Nadal jednak ekipie z Nysy brakuje kilku punktów do wydostania się ze strefy spadkowej.

W konfrontacji z Zagłębiem II wygraną zapewniły im przede wszystkim umiejętnie rozgrywane kontrataki. Pierwszego gola w ten sposób gospodarze zdobyli już w 11. minucie. W końcowej fazie akcji bramkowej, Kacper Izydorczyk idealnie wyłożył wtedy piłkę na 10. metrze Tomaszowi Mamisowi, a ten precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperowi rezerw Zagłębia.

Drugie trafienie dla Polonii dołożył już po przerwie, w 55. minucie, jej główny snajper Adam Setla. Najpierw w kontrze ograł on paru obrońców rywala, a później zwieńczył całą akcję celnym strzałem w długi róg. Chwilę przed tym golem miejscowi mieli sporo szczęścia, ale w związku z tak korzystnym rozstrzygnięciem nikt po końcowym gwizdku już o tym nie pamiętał.

Polonia Nysa - Zagłębie II Lubin 2-0 (1-0)
Bramki: 1-0 - Mamis - 11., 2-0 Setla - 55.
Polonia: Charęza - Izydorczyk, Błaszkiewicz, Redek, T. Kowalczyk - Bobiński - Ostrowski (85. Nazar), Dro Narcisse (80. Chodyga), Majerski, Mamis - Setla (65. Danieluk).
Żółte kartki: Błaszkiewicz, Chodyga, Dro Narcisse.