3 liga piłkarska. Kolejne niepowodzenie Polonii Nysa

Piłkarze z Nysy w tym sezonie walczą już tylko o honor.
Piłkarze z Nysy w tym sezonie walczą już tylko o honor. Łukasz Baliński
Pozbawiona już szans na utrzymanie się w 3 lidze Polonia Nysa uległa na wyjeździe rezerwom Zagłębia Lubin 1-3 w meczu 35. kolejki.

Rywalem zdegradowanych już nysan była drużyna, która w obecnym sezonie radzi sobie zgoła inaczej od nich. Zagłębie II przystępowało bowiem do tego starcia z 5. miejsca w stawce, mając na koncie 50 punktów.

Ekipa z Lubina bardzo szybko potwierdziła, dlaczego ją i Polonię dzieliło przed pierwszym gwizdkiem w tabeli aż 28 "oczek". Zanim jeszcze mecz na dobre się rozpoczął, gospodarze już prowadzili. Autorem gola na 1-0 był w 3. minucie Rafał Adamski.

Od tego momentu upłynął zaledwie kwadrans, a było już 2-0 dla rezerw Zagłębia. Tym razem do bramki nyskiej drużyny trafił Kacper Zając.

Na tym strzelanie miejscowych przed przerwą się zakończyło. Zaraz na początku drugiej odsłony "ukąsili" oni jednak po raz kolejny, za sprawą Kacpra Laskowskiego.

Co prawda na to trafienie nysanie błyskawicznie odpowiedzieli golem Kacpra Dudy, ale więcej w Lubinie już nie byli w stanie zdziałać i ponieśli 21. porażkę w sezonie.

Zagłębie II Lubin – Polonia Nysa 3-1 (2-0)
Bramki: 1-0 Adamski – 3., 2-0 Zając – 18., 3-0 Laskowski – 52., 3-1 Duda – 53.
Polonia: Kowalczyk – Izydorczyk (46. Redek), Błaszkiewicz, Fedorowicz, Czabanowski (70. Markiewicz) – Danieluk (80. Zapotoczny), Nazar, Leśniak, Sikora (46. Wojtaszek), Ostrowski – Duda (80. Golus).

"Studio Kadra" po meczu Polska - Słowacja (1:2)