3. liga piłkarska. MKS Kluczbork - Foto-Higiena Gać 2-3

Mirosław SzozdaZaktualizowano
Mecz MKS Kluczbork - Foto-Higiena Gać (2-3). Mirosław Szozda
Po porażce 2-3 z Foto-Higieną Gać w meczu 33. kolejki, MKS Kluczbork jest blisko zanotowania trzeciego spadku z rzędu

W starciu, które miało przypieczętować utrzymanie kluczborczan w szeregach trzecioligowców początkowo wszystko układało się po ich myśli. Nie minęły bowiem dwa kwadranse gry, a gospodarze prowadzili już różnicą dwóch bramek. W 12.minucie akcję prawą stroną zainicjował Dominik Lewandowski, który idealnym podaniem obsłużył Bartosza Szepetę. Ten precyzyjnie przymierzył po ziemi z linii szesnastki gości i golkiper przyjezdnych był bez szans.

Kilkadziesiąt sekund później trybuna główna stadionu przy ul. Sportowej znowu eksplodowała radością. Tym razem za sprawą Aleksandra Jelonka, który uderzeniem z pierwszej piłki z odległości 22 metrów nie dał szans Marcinowi Gąsiorowskiemu na jakąkolwiek reakcję.

Po dwóch błyskawicznych „gongach”, rywale byli na kolanach, ale wystarczyła chwila nieuwagi, by wrócili do gry. W 20.minucie we własnym polu karnym ręką zagrał Hubert Krawczun, a kontaktowe trafienie z „wapna” zanotował Dominik Wejerowski.

Goście poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty. Technicznym uderzeniem z dystansu pajęczynę z okienka kluczborskiej bramki zdjął Marcin Buryło i było 2-2.

To nie był koniec nieszczęść graczy MKS-u w tym meczu, bo na drugą połowę na murawę nie wyszli już kontuzjowani Adam Orłowicz i Aleksander Jelonek. W miejsce tego ostatniego pojawił się Nikodem Zatorski, który mógł zaliczyć prawdziwe „wejście smoka” w tym starciu. Obrońca gospodarzy dwukrotnie sprawdził umiejętności bramkarza Gaci, niestety w obu przypadkach z kłopotów obronną ręką wyszedł świetnie dysponowany Gąsiorowski.

Z dalekiej podróży kluczborczanie wrócili z kolei w 63.minucie, gdy z 3 metrów do pustej bramki futbolówki zagranej przez Pawła Bujakiewicza nie zdołał wpakować Buryło. W odpowiedzi „setkę” zmarnował Maciej Węglarz. Im bliżej było końca spotkania, tym lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni. Wrażenia artystyczne zawodnicy trenera Marcina Dymkowskiego zamienili na zwycięskiego gola cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, gdy w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Bujakiewicz. Po drugiej stronie boiska piłkę na wagę remisu miał Lewandowski, lecz w stuprocentowej sytuacji minimalnie przestrzelił.

Chwilę później euforii drużyny przyjezdnej towarzyszyła rozpacz kluczborskich futbolistów, którzy długo po zakończeniu meczu - z twarzami zatopionymi w dłoniach - nie mogli uwierzyć w to, co się stało.

- Zawiedliśmy na całej linii. Chciałbym za to przeprosić tak licznie przybyłych kibiców. Czasami tak jest, że jak bardzo się chce, to nie wychodzi - mówił przybity Dariusz Surmiński, trener MKS-u.

Szanse na zachowanie przez MKS Kluczbork statusu trzecioligowca wciąż są, lecz niektórzy rozpatrują je w kategoriach cudu. W ostatniej kolejce nie dość, że MKS musi wygrać w Gorzowie z będącą już w 4. lidze Wartą, to jeszcze swój mecz z zamykającym stawkę Stilonem musi przegrać Foto-Higiena. Jest też drugi z możliwych scenariuszy. Przy wygranych MKS-u i ekipy z Gaci, swoje starcie z liderem - Górnikiem Polkowice musi przegrać Stal Brzeg. W takiej sytuacji, zamiast MKS-u, to podopieczni Piotra Jacka pożegnają się z 3. ligą.

MKS Kluczbork - Foto-Higiena Gać 2-3 (2-2)
Bramki: 1-0 - Szepeta- 17., 2-0 Jelonek - 21., 2-1 Wejerowski (karny)-39., 2-2 Buryło - 39., 2-3 Bujakiewicz- 86.
MKS: Skuza - Jelonek (46. Zatorski), Gierak, Krawczun, Dyr - Jantos, Szepeta, Orłowicz (46. Węglarz., 87. Krauz),Nykiel (80. Sobala), Jaszczak - Lewandowski.
Żółta kartka: Krauz.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze