sportowy24
  3 liga piłkarska. Polonia Głubczyce pokonała Ruch...

  3 liga piłkarska. Polonia Głubczyce pokonała Ruch Zdzieszowice

  Zdjęcie autora materiału
  Oliwer Kubus

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Remis w tym meczu byłby sprawiedliwszym rezultatem.
  1/17
  przejdź do galerii

  Remis w tym meczu byłby sprawiedliwszym rezultatem. ©Oliwer Kubus

  W kończących sezon derbach Opolszczyzny zwycięstwo 2-1 Polonii zapewnił w ostatniej akcji Kacper Pawlus.
  O bramce, która padła w czwartej minucie przedłużonego czasu, dyskutowano po ostatnim gwizdku. Pawlus trafił z najbliższej odległości, ale nie było jasne, od kogo otrzymał podanie. Łukasz Bawoł z Arkadiuszem Kozłowskim tak zaciekle walczyli o piłkę, że nikt nie potrafił rozstrzygnąć, kto dotknął jej ostatni. Gdyby to był Bawoł, Pawlus znalazłby się na spalonym i gol nie zostałby uznany. Tak to widział arbiter boczny, dlatego uniósł chorągiewkę. Jednak główny sędzia Ireneusz Sipiora był odmiennego zdania i wskazał na środek boiska.

  Ta decyzja rozjuszyła przedstawicieli Ruchu, lecz chyba tylko system wideoweryfikacji mógłby rozwiać wszelkie wątpliwości.

  - Wtedy wszystko na spokojnie byśmy ocenili - komentował kapitan gospodarzy Łukasz Damrat. - Bardzo kontrowersyjna sytuacja, choć faktycznie niełatwa do rozstrzygnięcia.

  Remis w tym meczu lepiej oddawałby to, co się działo na boisku. Mecz był wyrównany, choć stał na słabym poziomie i toczył się w kiepskim tempie. Obie drużyny nie mogły już poprawić swojej pozycji w tabeli i walczyły głównie o honor.

  - Miłe zakończenie nieudanego dla nas sezonu - powiedział szkoleniowiec Polonii Tomasz Polaczek, który długo pracował w Ruchu. - Będąc w zdzieszowickim klubie przez 3,5 roku, poznałem niemal wszystkich zawodników, którzy wystąpili w tym spotkaniu. To na pewno pomogło w rozpracowaniu przeciwnika.

  Polaczka zaskoczyć mogło jedynie ustawienie w obronie Ruchu. Trener miejscowych Łukasz Ganowicz skompletował blok defensywny z czterech młodzieżowców, z których najstarszy Sebastian Weremko miał 21 lat. Tak sformowana obrona nie spisywała się najgorzej, choć kilka razy dała się zaskoczyć.

  Już w 8. min ręką we własnym polu karnym zagrał Grzegorz Grabas, a z jedenastu metrów nie pomylił się Piotr Jamuła. Ruch wyrównał również po rzucie karnym (podyktowanym po faulu Jacka Lenartowicza na Denisie Sotorze) i strzale Dawida Wolnego.

  - Mieliśmy podsumować udaną dla nas rundę wiosenną - mówił Damrat. - Jest niedosyt. Głowami byliśmy już chyba na wakacjach. Przed własną publicznością powinniśmy się zaprezentować zdecydowanie lepiej, chociaż przynajmniej mieliśmy okazję przetestować pod kątem przyszłego sezonu niektórych zawodników.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!