3 liga piłkarska. Polonia Nysa - Miedź II Legnica 2:0

Paweł Sładek
Polonia Nysa wygrała swój trzeci mecz na przestrzeni pięciu ostatnich spotkań.
Polonia Nysa wygrała swój trzeci mecz na przestrzeni pięciu ostatnich spotkań. Wiktor Gumiński
Polonia Nysa kontrolowała przebieg wydarzeń w meczu z Miedzią II Legnica i pewnie zgarnęła trzy punkty, wygrywając 2:0.

O tym, że będzie to korzystny dla miejscowych mecz, zwiastowała sytuacja z piątej minuty. Polonia dośrodkowała piłkę, która została wybita przed „szesnastkę”, gdzie czekał na nią Maciej Rakoczy. Pomocnik bez zastanowienia huknął zza pola karnego, nie dając żadnych szans bramkarzowi drużyny gości.

Do przerwy więcej goli nie padło. Obie ekipy miały swoje szanse, natomiast mecz układał się pod dyktando podopiecznych Łukasza Czajki. Ich dominacja została podkreślona w 64. minucie. Właśnie wtedy strzał z wapna na bramkę zamienił Kamil Popowicz, ustalając wynik tego spotkania.

Polonia Nysa – Miedź II Legnica 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Rakoczy – 5., 2:0 Popowicz – 64. (karny)
Polonia: Marciniak - Maruszak, Redek, Sasin, Popowicz, Zimon (89. Pisula), Rakoczy, Sikora, Rogoziński, Kotowicz (60. Dro), Perkowski (83. Nazar)