3 liga piłkarska. Polonia Nysa - Rekord Bielsko-Biała 1:2

Polonia poniosła drugą porażkę w sezonie.
Polonia poniosła drugą porażkę w sezonie. Wiktor Gumiński
Mimo ambitnej postawy i całkiem niezłej gry, 3-ligowa Polonia Nysa musiała uznać wyższość Rekordu Bielsko-Biała. Przegrała z nim u siebie 1:2.

Potyczka od początku ułożyła się lepiej dla bielszczan. Pierwszy raz prowadzenie objęli oni w 20. minucie, kiedy to po zejściu do środka z okolic linii pola karnego skutecznie uderzył Marcin Wróbel.

Na tą bramkę nysanie byli w stanie jeszcze skutecznie odpowiedzieć, i to dość szybko. Dokładnie w 32. minucie pięknym strzałem w okienko popisał się debiutujący w barwach Polonii Grzegorz Kotowicz.

Po przerwie padł już tylko jeden gol, którego zdobył tuż przed upływem godziny rywalizacji Szczepan Mucha. Znalazł się on nieobstawiony w polu karnym przeciwnika i skuteczną główką nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gospodarzy Dariuszowi Szczerbalowi.

- Było to bardzo wyrównany mecz z udziałem dwóch dobrych drużyn - podsumował Łukasz Czajka, trener Polonii. - I jedni, i drudzy tworzyli sobie sytuacje bramkowe, dlatego boli nas dość mocno, że zakończyliśmy spotkanie bez choćby punktu. W naszej grze było jednak generalnie sporo pozytywów. Każda kolejna potyczka w 3 lidze jest też dla nas lekcją, z której musimy wyciągać jak najwięcej wniosków.

Polonia Nysa – Rekord Bielsko-Biała 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Wróbel – 20., 1:1 Kotowicz - 32., 1:2 Mucha – 59.
Polonia: Szczerbal – Sasin, Pabiniak (87. Kudra), Rogoziński, Naściszewski (73. Maruszak) – Kotowicz, Majerski, Zimon, Rakoczy (60. Nazar), Sikora (73. Pisula) – Popowicz (73. Duda).
Żółta kartka (Polonia): Rogoziński.