3 liga piłkarska. Ślęza Wrocław - MKS Kluczbork 2-3

MKS Kluczbork jest ewidentnie na fali.
MKS Kluczbork jest ewidentnie na fali. Mirosław Szozda
Rzeczywiście "nowa miotła lepiej zamiata". Przynajmniej w przypadku MKS-u Kluczbork.

Biało-niebiescy pod wodzą Jana Furlepy rozegrali trzeci mecz i… wygrali po raz trzeci. Do tego tak i jak w dwóch poprzednich przypadkach, tak i teraz zdobyli trzy gole!

Ten triumf chyba jest najbardziej niespodziewany, bo kluczborczanie wygrali z czołową drużyna ligi, a do tego na wyjeździe. Do tego wymaga to jeszcze większego szacunku, bo nie dość, że odrobili straty dwóch bramek, to jeszcze stracili je w pierwszych 20. minutach.

Dość szybko bowiem golkipera przyjezdnych pokonał Szymon Lewkot, a niebawem „poprawił” Maciej Matusik. Pierwsza połowa zresztą należała do Ślęzy. Aczkolwiek jej piłkarze potem albo mieli problemy z celownikami, albo powstrzymywał ich mniej lub bardziej Jakub Szymański.

Zresztą, co znamienne, szkoleniowiec naszego zespołu ze zmianami nie czekał nawet aż się spotka ze swoimi podopiecznymi w szatni na rozmowie. Zanim minęło 27. minut dokonał już dwóch zmian, a na boisku pojawili się dzięki temu Arkadii Herasymow i Norbert Jaszczak.

Trenerskim nosem Furlepa wykazał się jednak jeszcze bardziej gdy wprowadził na boisko Patryk Palata oraz Kamila Jurasika. Obaj zdobyli w drugiej połowie po golu.

Przyjezdni po zmianie stron zresztą bardzo szybko zaznaczyli, że nie mają zamiaru biernie przyglądać się poczynaniom rywala. Nie minęły trzy minuty od powrotu z szatni, a kontaktową bramkę zdobył Jakub Ryś. Do tego po upływie takiego samego okresu wyrównał wspomniany Palat.

Tym samym więc zabawa zaczęła się niejako od nowa, a że goście nie zamierzali odpuszczać i dążyli do zwycięstwa, to ich wysiłki zostały wynagrodzone, a gola na wagę trzech punktów zdobył w samej końcówce Jurasik wykorzystując bardzo dobre dogranie Kamila Nitkiewicza.

Ślęza Wrocław - MKS Kluczbork 2-3 (2-0)
Bramki:
1-0 Lewkot - 13., 2-0 Matusik - 19., 2-1 Ryś - 48., 2-2 Palat - 51., 2-3 Jurasik - 88.
MKS: Szymański – Orłowicz, Gierak, Kolbusz, Nitkiewicz – Jantos (46. Palat), Mazur (23. Herasymow), Nykiel, Włodarczyk (27. Jaszczak), Ryś – Kowalski (60. Jurasik)
Żółte kartki: Jantos, Kolbusz, Palat.