3 liga piłkarska. Stal Brzeg - Warta Gorzów Wielkopolski 2:1

Runda wiosenna w wykonaniu Stali Brzeg jest zdecydowanie bardziej udana niż jesienna. Wiktor Gumiński
Stal Brzeg wygrała u siebie 2:1 z Wartą Gorzów Wielkopolski w meczu 27. kolejki 3 ligi.

Wszystko co najważniejsze w tym spotkaniu wydarzyło się w drugiej połowie. Pierwsza była wyrównana, ale zarazem nie obfitowała w szczególnie wielkie emocje.

Bohaterem potyczki okazał się pomocnik Stali Dominik Bronisławski. Najpierw otworzył on wynik rywalizacji w 55. minucie - tuż po tym, jak brzeżanie wybili piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Pawła Krauza. Stal poszła za ciosem i parę chwil później prowadziła już 2:0, gdy swoje kolejne trafienie dołożył właśnie Bronisławski.

Potem gospodarze mieli kilka szans na definitywne „zamknięcie” meczu, lecz już żadnej nie wykorzystali. Warta zdobyła kontaktowego gola w 87. minucie, ale nie wpłynął on na końcowe rozstrzygnięcie.

Stal Brzeg - Warta Gorzów wielkopolski 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Bronisławski - 55., 2:0 Bronisławski - 63., 2:1 Mikołajczak - 87.
Stal: Stitou - Leończyk, Wdowiak, Lechowicz, Ograbek (84. Kowalski) - Kuriata (70. Niemczyk), Czajkowski, Sypek (78. Danielik), Matusik (84. Nowakowski), Bronisławski - Podgórski (70. Dychus).
Żółta kartka (Stal): Dychus.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0