3 liga piłkarska. Stal Brzeg wygrała zaległy mecz z Górnikiem II Zabrze

Dla Stali Brzeg było to piąte ligowe zwycięstwo w sezonie.
Dla Stali Brzeg było to piąte ligowe zwycięstwo w sezonie. Łukasz Baliński
Stal Brzeg pokonała na wyjeździe rezerwy Górnika Zabrze 3-1 w zaległym meczu 11. kolejki 3 ligi. Przewaga brzeżan ani przez moment nie podlegała dyskusji.

Mimo że podopieczni trenera Marcina Domagały przystąpili do tego spotkania bez dwóch ważnych zawodników, Damiana Celucha oraz Dariusza Zapotocznego, i tak nie mieli problemów z udokumentowaniem swojej wyższości.

Gracze Stali od pierwszych minut narzucili swoje warunki, lecz przed przerwą ich najmocniejszą stroną nie była skuteczność. Swoich sił próbowali wtedy Michał Maj oraz Dawid Kamiński, lecz bez powodzenia.

Co się jednak odwlekło, to nie uciekło. W drugiej odsłonie to właśnie ci dwaj zawodnicy wyregulowali celowniki i w sumie trzy razy posłali piłkę do bramki drugiego zespołu Górnika.

Strzelanie rozpoczął w 53. minucie Maj, a tuż po upływie godziny rywalizacji prowadzenie brzeskiej drużyny powiększył Kamiński. W 82. minucie kontaktowego gola, po błędzie obrony Stali, zdobył dla Górnika II Dominik Skiba, lecz na odpowiedź gości długo nie trzeba było czekać. Drugie trafienie Kamińskiego już definitywnie „zamknęło” mecz.

Górnik II Zabrze - Stal Brzeg 1-3 (0-0)
Bramki: 0-1 Maj - 53., 0-2 Kamiński - 61., 1-2 Skiba - 82., 1-3 Kamiński - 83.
Stal: Szady - Maj, Danielik, Banach, Kowalski – Kuriata (75. Niewieściuk), Niemczyk (46. Ogrodowski), Jaros (75. Łukawiecki), Kamiński, Sypek (85. Podgórski) – Dychus (68. Borycka).
Żółta kartka: Ogrodowski.