3. liga piłkarska. Starowice rozgromione... tym razem u siebie

Starowice wciąż pozostają bez zwycięstwa w 3 lidze.
Starowice wciąż pozostają bez zwycięstwa w 3 lidze. Oliwer Kubus
O ile w tym sezonie piłkarze ze Starowic spisują się przeważnie słabo o tyle u siebie z reguły prezentowali się przyzwoicie. Niestety, nadszedł czas na fatalny wręcz w ich wykonaniu mecz przed własną publicznością.

Absolutny beniaminek zmagań został bowiem rozbity przez Lechię Zielona Góra. Nowicjusz z Ziemi Lubuskiej zaaplikował im aż sześc goli, z czego połowę jeszcze przed półmetkiem inauguracyjnej odsłony. Ba! Trzy z nich padły na przestrzeni pięciu minut.

Gdy mijał kwadrans gry Kacpra Majchrowskiego pokonał bowiem Jakub Babij. 200 sekund później z kolei jego wyczyn powtórzył Artur Małecki. Natomiast Szymon Kobusiński potrzebował jeszcze mniej czasu, by podwyższyć wynik na 0-3.

Goście wcale jednak nie wydawali się nasyceni. Tym bardziej, że mają w swoich szeregach takiego wytrawnego strzelca jak Wojciech Okińczyc. Ten nie zamierzał biernie się przyglądać jak jego koledzy kolekcjonują trafienia i jeszcze przed przerwą dołączył do tego zacnego grona.

Co prawda po niespełna godzinie gry gospodarze nieco zniwelowali straty, ale niebawem przyjezdni odpowiedzieli na to podwójnie. A pisząc ściślej uczynili to wspomniani Kobusiński i Okińczyc, którzy po tym meczu awansowali na trzecie miejsce ex aequo w klasyfikacji strzelców grupy 3.

Starowice - Lechia Zielona Góra 1-6 (0-4)
Bramki:
0-1 Babij - 15., 0-2 Małecki - 18., 0-3 Kobusiński - 20., 0-4 Okińczyc - 38., 1-4 Horański - 58., 1-5 Kobusiński - 67., 1-6 Okińczyc - 86.
Starowice: Majchrowski - Pietrakowski (70. Gos), Cichocki, Sikorski, Rakowski - Poważny (60. Szydziak), Nowacki, Bonar(46. Sacha), Horański, Nowosielski - Gordzielik (65. Kobylnik).
Żółta kartka: Horański.