3 liga piłkarska. Stilon Gorzów Wielkopolski - MKS Kluczbork 2:3

Paweł Sładek
Stilon Gorzów Wielkopolski – MKS Kluczbork 2:3 (2:1)
Stilon Gorzów Wielkopolski – MKS Kluczbork 2:3 (2:1) Wiktor Gumiński
7. kolejka 3 ligi 3 grupy zaowocowała spotkaniem Stilonu Gorzów Wielkopolski z MKS-em Kluczbork. Goście z Opolszczyzny, mimo słabego początku meczu, zdołali postawić na swoim i ostatecznie wygrali 3:2.

Pierwszy kwadrans tego meczu był mizerny w wykonaniu podopiecznych Tomasza Chatkiewicza. Szybko stracona bramka zaledwie cztery minuty po rozpoczęciu rozgrywki była najgorszym możliwym otwarciem meczu, a jeśli do tego dodamy podwyższenie wyniku na 2:0 zaledwie 10 minut później, to zapowiadał się horror. Na szczęście dla Daniela Błędowskiego i Dawida Szteklera, który źle ustawił mur, ich błędy nie przesądziły o utracie trzech punktów.

Wbrew pozorom te dwa szybkie ciosy mogły się okazać potrzebne do przebudzenia całej drużyny, która od tego momentu niejako wróciła do gry. Najważniejszy impuls to jednak gol, a na tego nie trzeba było długo czekać. Radosław Krzyśków wykorzystał świetne dogranie Kacpra Jóźwickiego i umieścił piłkę w bramce. Był to moment, w którym goście definitywnie wrócili do swojej świetnej dyspozycji.

- Nie wyszliśmy z szatni na pierwsze 15 minut – mówi Chatkiewicz. – Z czasem pozbieraliśmy się, zaczęliśmy grać swoje i strzeliliśmy bramkę kontaktową. Po przerwie konsekwentnie kontynuowaliśmy swoją grę. Mieliśmy kilka okazji, żeby strzelić więcej bramek. Ważnym aspektem było to, że Stilon opadł z sił koło 65 minuty. Po doprowadzeniu do remisu wiedzieliśmy, że musimy dokończyć dzieła, więc wyszliśmy wyżej - podsumowuje.

Po wyrównującym golu musiało minąć pięć minut, żeby MKS zaznaczył swoją wyższość. Ku temu było znacznie więcej okazji, ale żadnej z nich nie udało się przekuć w coś więcej niż zagrożenie bramki.

Bramki: 1:0 Drozdowicz – 4., 2:0 Maliszewski – 14., 2:1 Krzyśków – 30., 2:2 Włodarczyk – 66., 2:3 Jóźwicki – 71.
MKS: Sztekler - Błędowski, Błaszkiewicz, Krzyśków (80. Mikulski), Jóźwicki, Napora, Płonka, Włodarczyk (77. Jaworski), Nahrebecki, Lewandowski, Przybylski
Żółte kartki: Błędowski, Przybylski, Chatkiewicz