3 liga piłkarska. Trudny domowy test Agroplonu Głuszyna. Wyjazdy przed Ruchem Zdzieszowice, MKS-em Kluczbork oraz Stalą Brzeg

Piłkarze Agroplonu już dawno nie mieli powodów do radości. Przegrali bowiem cztery ostatnie mecze ligowe. Mirosław Szozda
Tylko Agroplon Głuszyna z grona czterech naszych 3-ligowców będzie w ten weekend pełnić rolę gospodarza. W sobotę o godz. 13 zagra on ze Ślęzą Wrocław. O tej samej porze swoje wyjazdowe spotkania rozpoczną Stal Brzeg, MKS Kluczbork i Ruch Zdzieszowice.

Po niezłym początku sezonu, ostatnie tygodnie w wykonaniu beniaminka z Głuszyny są wybitnie nieudane. Po raz ostatni jakiekolwiek punkty wywalczył on bowiem 23 września, w 9. kolejce, pokonując u siebie 3-0 rezerwy Górnika Zabrze.

Potem piłkarze Agroplonu przegrali cztery razy z rzędu, co poskutkowało spadkiem z 9. na 15. miejsce w tabeli. Czyli w ciągu miesiąca z bezpiecznej pozycji znaleźli się w gronie drużyn poważnie zagrożonych spadkiem.

Szczególnie bolesne były dla głuszynian dwie ostatnie przegrane. Najpierw ulegli bowiem oni u siebie 2-4 niżej notowanej Lechii Dzierżoniów, a przed tygodniem, przegrali w wyjazdowym, derbowym starciu z Ruchem Zdzieszowice 2-3. To drugie niepowodzenie nie byłoby aż tak bolesne, gdyby nie fakt, że decydującego gola Agroplon stracił w ostatniej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy.

- Chyba zapomnieliśmy, że mecz rzadko kiedy kończy się w regulaminowych 90 minutach - nie mógł odżałować Damian Rozmus, bramkarz Agroplonu. - Fatalnie rozegraliśmy końcówkę, bo zamiast grać to, co dobrze nam wychodziło w drugiej połowie stanęliśmy licząc na to, że mecz skończy się remisem.

Teraz o powrót do punktowania nie będzie beniaminkowi łatwo, ponieważ do Namysłowa przyjedzie aktualny wicelider rozgrywek. Agroplon jednak aż 10 z 12 punktów zdobył do tej pory u siebie, co daje mu pewną nadzieję na sprawienie miłej niespodzianki i zarazem przerwanie passy porażek.

Spośród trzech pozostałych 3-ligowców z Opolszczyzny, najtrudniejszy test czeka Stal Brzeg, czyli inną z ekip, która musi czym prędzej uciekać z dolnych rejonów tabeli. Zagra ona na wyjeździe z 5. w stawce Piastem Żmigród.

Do 8. w tabeli Pniówka Pawłowice Śląskie uda się z kolei MKS Kluczbork (11. miejsce, 16 pkt) i spróbuje tam podtrzymać passę dwóch meczów bez porażki.

Z kolei Ruch Zdzieszowice (7. miejsce, 21 pkt) zmierzy się z inną drużyną ze środka tabeli - Ruchem Radzionków.