3 liga. Stal Brzeg - Lechia Zielona Góra 2:2. Brzeżanie urwali punkt ćwierćfinaliście Fortuna Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Stal Brzeg - Lechia Zielona Góra 2:2
Stal Brzeg - Lechia Zielona Góra 2:2 Lucas_R10
Po mającym różne momenty spotkaniu 24. kolejki 3 ligi (grupa 3), Stal Brzeg zremisowała u siebie 2:2 z Lechią Zielona Góra.

Potyczka z zielonogórskim zespołem, tegorocznym ćwierćfinalistą Fortuna Pucharu Polski, nie rozpoczęła się dla gospodarzy zbyt dobrze. Przez większość pierwszej połowy Lechia spisywała się lepiej i swoją postawą potwierdzała, że nieprzypadkowo znajduje się również w czołówce ligowej tabeli.

Dwukrotnie była bliska zdobycia gola już na samym starcie rywalizacji, ale w 3. oraz 9. minucie Stal od straty gola uratował doskonałymi interwencjami jej bramkarz Aleksander Firek.

Z czasem i jednak on skapitulował, a po raz pierwszy stało się to w 28. minucie, kiedy to w polu karnym brzeżan najlepiej zachował się Konrad Sitko.

Na to trafienie miejscowi byli jednak w stanie odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Rzut karny, podyktowany za zagranie ręką przez jednego z gości, wykorzystał w 41. minucie Dominik Bronisławski.

Ten sam zawodnik tuż po upływie godziny gry dał kolejne powody do radości kibicom Stali. Wtedy to skompletował bowiem strzelecki dublet po precyzyjnym strzale zza pola karnego.

Prowadzeniem piłkarze z Brzegu nie cieszyli się jednak zbyt długo, bo już w 66. minucie gola na 2:2 zdobył Przemysław Mycan. Jak się potem okazało, tą bramką ustalił również końcowy rezultat.

Stal Brzeg – Lechia Zielona Góra 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Sitko – 28., 1:1 Bronisławski – 41. (karny), 2:1 Bronisławski – 61., 2:2 Mycan – 66.
Stal: Firek – Maj (46. Morys), Wdowiak, Kowalski, Ślesicki - Niemczyk, Sypek (77. Dychus), Szela, Podgórski (61. Karolczak), Bronisławski - Celuch (56. Amani)
Żółte kartki (Stal): Kowalski, Amani, Maj.