3 nowe zakażenia w województwie opolskim we wtorek. W sąsiednim województwie śląskim potężny wzrost zakażeń!

Magdalena Żołądź
Magdalena Żołądź

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Ministerstwo Zdrowia we wtorek poinformowało o 595 nowych przypadkach zakażenia w Polsce. Tylko trzy dotyczą województwa opolskiego, zaś 492 - województwa śląskiego!

Jak poinformowały służby wojewody w porannym raporcie, dwa nowe zakażenia w województwie opolskim dotyczą powiatów prudnickiego i kędzierzyńsko-kozielskiego.

Mężczyzna w sile wieku to nowy zakażony z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Przebywa w izolatorium. Jego stan jest dobry, zakaził się lokalnie.

Z kolei w powiecie prudnickim zakażenie potwierdzono u kobiety w średnim wieku. Jej stan zdrowia jest dobry, kobieta przebywa w kwarantannie domowej. Ona również zakaziła się lokalnie.

W popołudniowym raporcie przybył trzeci przypadek we wtorek. Pozytywny wynik testu uzyskał mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna jest w sile wieku, jego stan jest dobry i obecnie przebywa w kwarantannie domowej.

Od początku epidemii liczba zakażonych koronawirusem w województwie opolskim wynosi 499 osób.

Poważna sytuacja za granicą naszego województwa

Patrząc na rozwój epidemii, Śląskie jest dziś najbardziej zagrożonym województwem w Polsce. Jeśli nic się nie zmieni, luzowanie obostrzeń może tam zostać wstrzymane.

Tylko we wtorek (12 maja) z 595 przypadków w całym kraju aż 492 (204 rano i 288 po południu) odnotowano w województwie śląskim - podało Ministerstwo Zdrowia.

Rząd rozważa także scenariusz zamknięcia województwa. Czy pojawią się tam czerwone strefy?

Dodaj ogłoszenie