Kilka dni temu policjanci ze strzeleckiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w Kalinowie.
Na miejscu okazało się, że 38-letni kierowca skody, z którym podróżowała 5-letnia dziewczynka, nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce i doprowadził do zdarzenia drogowego.
- Na szczęście żaden z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń, jednak okazało się, że kierowca skody miał blisko 2 promile alkoholu - mówi starszy sierżant Marta Białek z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.
Mężczyzna, w zamian za puszczenie go wolno i niezatrzymywanie mu prawa jazdy, zaproponował funkcjonariuszom 5 tys. złotych łapówki.
Mundurowi o powyższej sytuacji niezwłocznie powiadomili swoich przełożonych oraz prokuraturę.
Teraz 38-latek odpowie przed sądem nie tylko za spowodowanie kolizji oraz jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, ale również za zaproponowanie policjantom łapówki.
Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Apple Beats Flex żółty (MYMD2EE/A)
w zależności od tego, co robisz, słuchawki beats f…
kup teraz

Bang & Olufsen Beoplay EX Czarne
To jest automatyczne tłumaczenie wygenerowane prze…
kup teraz

Beyerdynamic DT770 PRO 80Ohm
Najważniejsze cechy:• ergonomiczny kształt• przewó…
kup teraz

Bang & Olufsen Beoplay EX Złote
Słuchawki Bang & Olufsen Beoplay EX Komfort na któ…
kup teraz

Bang & Olufsen Beoplay H95 Navy 1266116
Słuchawki Bang & Olufsen Beoplay H95 Navy 1266116D…
Pirat drogowy w Lublinie