4 liga piłkarska. Agroplon Głuszyna - KS Krasiejów 6-0

Paweł Żehaluk po raz kolejny świetnie kierował obroną Agroplonu.
Paweł Żehaluk po raz kolejny świetnie kierował obroną Agroplonu. Oliwer Kubus
Brak niespodzianki w starciu „Dawida z Goliatem”.

Piłkarze z Głuszyny już mogą otwierać szampany i świętować promocję do 3 ligi. W 30. kolejce spisali się na medal, bardzo pewnie ogrywając KS Krasiejów. Ten sukces był jednak tylko jednym z warunków do tego, by Agroplon już 19 maja zapewnił sobie ligowy triumf. Przed jego wywalczeniem mogła go powstrzymać jeszcze jedynie Małapanew Ozimek, która jednak zgubiła punkty w meczu z Po-Ra-Wiem Większyce. A że lider w następnej kolejce otrzyma trzy punkty za walkower z wycofanym LZS-em Kup, wszystko na szczycie jest już jasne.

Zawodnicy lidera nie zamierzali natomiast oglądać się na innych. Swoją postawą po raz kolejny potwierdzili, że w tym sezonie nie mają sobie równych. Do rywalizacji z ekipą z Krasiejowa, rozpaczliwie walczącą o utrzymanie, podeszli w pełni skoncentrowani. Dzięki temu w pełni zdominowali rywala.

- Cieszę się, że strzeliliśmy aż sześć goli i że ich autorami było aż czterech różnych graczy - mówił Andrzej Moskal, trener Agroplonu. - Musieliśmy być czujni przy stałych fragmentach gry dla rywali, ale prawdę mówiąc, mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, gdyby ich bramkarz nie wykonał kilku znakomitych obron. Cieszy mnie bardzo również fakt, że kawał dobrej roboty wykonali moi rezerwowi.

Wielkie strzelanie zespół z Głuszyny rozpoczął już w 12. minucie, kiedy to do bramki piłkę posłał Miłosz Reisch. Pomimo przygniatającej przewagi gospodarzy, przed przerwą trafili oni jeszcze tylko raz. Uczynił to stoper Damian Czech.

W drugiej połowie miejscowi byli już bardziej bezlitośni. Zaraz na jej początku sytuację „sam na sam” na gola zamienił Kamil Lewandowski. Asystą przy nim popisał się najlepszy strzelec drużyny Radosław Mikulski, który w ostatnim kwadransie samemu dwukrotnie pokonał golkipera gości Damiana Janoszkę. Raz uczynił to z rzutu karnego, który sam wypracował. W międzyczasie swoje drugie trafienie zaliczył też Reisch.

Agroplon Głuszyna - KS Krasiejów 6-0 (2-0)
Bramki: 1-0 Reisch - 12., 2-0 Czech - 31., 3-0 Lewandowski - 47., 4-0 Reisch - 70., 5-0 Mikulski - 75. (karny), 6-0 Mikulski - 78.
Agroplon: Rozmus - Słupianek (63. Tistek), Czech, Żehaluk, Zuzel - Surowiak, Sobczak (55. Gacmaga), Reisch - Lewandowski (65. Muzyka), Mikulski, Babiarz (60. Fedota). Trener Andrzej Moskal.
Krasiejów: Janoszka - Salzburg, T. Mainka, Bonk, Plucik - Lipp, Konik, Wręczycki, Kostka (64. Sobota) - Pinkawa, Słupik. Trener Mateusz Pinkawa.
Żółte kartki: Tistek, Mikulski - Salzburg.