4 liga piłkarska. Małapanew Ozimek - OKS Olesno 3-1

Kapitan Małejpanwi Konrad Górniaszek zdobył dwa gole, które pozwoliły jego drużynie pokonać OKS Olesno. Sławomir Jakubowski
Piłkarze z Ozimka ponownie zapewnili sobie wygraną w ostatnich minutach.

Gracze Małejpanwi sięgnęli po trzy punkty w bardzo podobnych okolicznościach, jak w ubiegłotygodniowym, wyjazdowym starciu z SBB Energy Kup. Tam też wygrali 3-1, strzelając dwie bramki w samej końcówce. Różnica była taka, że tym razem to oni musieli odrabiać straty.

Gracze z Olesna wyprowadzili bowiem w 17. min kontrę, która zakończyła się trafieniem autorstwa Wojciecha Hobera. Okazał się on najsprytniejszy w zamieszaniu, jakie powstało w polu karnym gospodarzy.

Przyjezdni utrzymali prowadzenie do przerwy, ponieważ w ich bramce świetnie spisywał się Dawid Sładek. Szczególnie dał się on we znaki Piotrowi Stępniowi, z którym wygrał kilka pojedynków „jeden na jeden”. W ładnym stylu obronił też strzał Tomasza Sucheckiego. Z czasem jednak ekipa z Ozimka dopięła swego.

Do remisu doprowadziła zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy. W 50. min, po rzucie rożnym, piłka trafiła na 17. metr pod nogi Konrada Górniaszka, a ten mierzonym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości.

Paradoksalnie, w kolejnych minutach miejscowi mieli problemy, by pójść za ciosem. Tworzyli sobie znacznie mniej sytuacji aniżeli w pierwszej części gry. W kluczowym momencie znów różnicę zrobił jednak ich kapitan.

W 89. min Górniaszek zdecydował się na strzał z rzutu wolnego. Choć piłka była ustawiona dość daleko od bramki (około 25 metrów), po drodze odbiła się od jednego z zawodników i wpadła do siatki.

Ten gol podciął skrzydła gościom, których po chwili dobił jeszcze Kamiński, wykorzystując sytuację „sam na sam”.

Małapanew Ozimek - OKS Olesno 3-1 (0-1)
Bramki: 0-1 Hober - 17., 1-1 Górniaszek - 49., 2-1 Górniaszek - 89., 3-1 Kamiński - 90..
Małapanew: Lech - Komor (80. Gawlik), Riemann, Suchecki - Bienias, Górniaszek, T. Wróblewski (46. P. Wróblewski), Kuchta (90. Rejowski) - Kamiński, Zyla, Stępień. Trener Dariusz Kaniuka.
OKS: Sładek - Meryk, Świerc, Krzymiński, Ku-backi - Dębski (46. Klinger), Jeziorowski, Skowronek, Węglarz (85. Misiak), Flak (70. Panek) - Hober. Trener Grzegorz Świtała.
Żółte kartki: Riemann, Kuchta, Kamiński - Jeziorowski, Hober.
Czerwona kartka: Jeziorowski (89. min) - dwie żółte