4. liga piłkarska. Małapanew Ozimek - Victoria Chróścice 4-1

Patryk Wojtasik strzelił już w tym sezonie 21 bramek.
Patryk Wojtasik strzelił już w tym sezonie 21 bramek. Oliwer Kubus
Ozdobą spotkania pomiędzy pierwszą a ostatnią drużyną w tabeli były trzy bramki autorstwa Patryka Wojtasika.

Scenariusz tego pojedynku ani trochę nie był zaskakujący. Jego zdecydowany faworyt nie zawiódł własnych kibiców i bardzo pewnie zrehabilitował się za ostatnią, niespodziewaną porażkę 2-3 z Piastem Strzelce Opolskie.

Ekipa Małejpanwi strzelanie w potyczce z beniaminkiem rozpoczęła bardzo szybko, bo dokładnie już w 10. minucie. Wynik rywalizacji otworzył wtedy Michael Komor.

Potem natomiast do głosu doszedł już wspomniany Wojtasik. Co prawda klasycznego hat-tricka (wszystkie gole w jednej połowie) nie ustrzelił, ale i tak umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji strzelców, ponieważ będący najbliżej za jego plecami Łukasz Bawoł i Denis Kipka zdobyli w 24. kolejce „tylko” po jednej bramce. Snajper zespołu z Ozimka posyłał piłkę do bramki w 23., 45. i 56. minucie.

Victorię, która w obecnych rozgrywkach traci średnio ponad trzy gole na mecz, stać było tylko na honorowe trafienie. Zanotował je, tuż po golu gospodarzy na 4-0, Ukrainiec Pavlo Koval.

Małapanew Ozimek - Victoria Chróścice 4-1 (3-0)
Bramki: 1-0 Komor - 10., 2-0 Wojtasik - 23., 3-0 Wojtasik - 45., 4-0 Wojtasik - 56., 4-1 Koval - 57.
Małapanew: Zarzyczański - Riemann, Atroszko (62. Zagożdżon), Suchecki - Komor (70. Świerc), Grześkiewicz (62. Chodorek), Bienias, Wanat, Gralla (46. Kuchta) - Wacławczyk, Wojtasik.
Victoria: Styrczula - Budnik, Damian Polok, Borosz, Tomczak - Leonardo, Dastin Polok, Hladysz (46. Olejnik), Marek (85. Mateja), Perz (85. Zmarzlik) - Koval.
Żółte kartki: Tomczak, Koval.