4. liga piłkarska. Piast Strzelce Opolskie - Małapanew Ozimek 3-2

Andre Gwaze był jednym z liderów Piasta w meczu przeciwko Małejpanwi. Udokumentował to m.in. bramką na 2-0. Oliwer Kubus
Pierwsze spotkanie 23. serii gier w 4. lidze dostarczyło wielu emocji i zakończyło się dużą niespodzianką. Przeciętnie spisujący się wiosną Piast Strzelce Opolskie pokonał bowiem u siebie 3-2 aktualnego lidera - Małąpanew Ozimek.

- Zagraliśmy tragiczny mecz - nie owijał w bawełnę Dariusz Kaniuka, trener Małejpanwi. - Wszyscy musimy mocno uderzyć się w pierś. Styl, w jakim ponieśliśmy tą porażkę jest dla mnie bardzo rozczarowujący i mam nadzieję, że moi ambitni zawodnicy podchodzą do tego podobnie. Liczę, że wszyscy wezmą sobie to niepowodzenie do serca i szybko się za nie zrehabilitujemy.

Słowa te nie mogły dziwić, zważywszy na to, że w 51. minucie ekipa ze Strzelec Opolskich prowadziła już 3-0. Znakomite zawody w jej szeregach rozgrywał między innymi Patryk Sowiński, który popisał się asystą przy każdym z trafień! Do bramki zespołu z Ozimka trafiali kolejno Piotr Strzelecki, Andre Gwaze oraz Jakub Kozołup. Pierwsi dwaj uczynili to z akcji, trzeci po rzucie rożnym.

- Do tego momentu graliśmy naprawdę bardzo dobrze i mogliśmy prowadzić jeszcze wyżej, nawet 5-0 - mówił Maciej Kułak, szkoleniowiec Piasta. - Potem popełniliśmy dwa proste błędy i mieliśmy też trochę szczęścia, ale generalnie jestem dumny z postawy mojej drużyny.

W ciągu ośmiu minut Małapanew zdobyła dwa gole, za sprawą Marcina Jysa (bramka samobójcza) oraz Patryka Wojtasika, i miała jeszcze sporo czasu, by zdobyć choćby punkt. Strzelczanie jednak przetrzymali jej napór i wygrali nawet mimo faktu, że od 80. minuty musieli sobie radzić w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce dla Chiunye Munyaradziego.

Piast Strzelce Opolskie - Małapanew Ozimek 3-2 (2-0)
Bramki: 1-0 Strzelecki - 11., 2-0 Gwaze - 39., 3-0 Kozołup - 51., 3-1 Jys - 57. (samobójcza), 3-2 Wojtasik - 65.
Piast: Łazarek - Wastag, Jys, Cembolista, Kaczmarek - Strzelecki (62. Dudek), Kozołup, Olewicz, Gwaze (90. Dada), Sowiński (80. Weiss) - Munyaradzi.
Małapanew: Musioł - Riemann, Atroszko, Suchecki - Komor, Zagożdzon (46. Bienias), Grześkiewicz, Wanat, Świerc (46. Wacławczyk, 70. Wacławczyk) - Kuchta, Wojtasik.
Żółte kartki: Munyaradzi - Grześkiewicz, Wojtasik.
Czerwona kartka: Munyaradzi - 80. min (dwie żółte).

Seria ważnych meczów na „dole” tabeli

Wszystkie pozostałe mecze odbędą się w sobotę i rozpoczną się o godz. 17. Wyjątkiem będzie tylko starcie w Namysłowie, gdzie tamtejszy Start już o godz. 11 zagra z Pogonią Prudnik.

Rezultaty kilku czekających nas teraz spotkań będą mieć ogromne znaczenie dla układu dolnej połowy tabeli. Szczególnie istotny będzie wynik potyczki Victorii Chróścice z Po-Ra-Wiem Większyce, czyli dwóch ekip poważnie zagrożonych spadkiem.

W innych bezpośrednich starciach ekip, które wciąż nie mogą być pewne utrzymania, Swornica Czarnowąsy Opole zagra z MKS-em Gogolin, a Chemik Kędzierzyn-Koźle z OKS-em Olesno.

Terminarz 23. kolejki

Start Namysłów - Pogoń Prudnik (27.04, godz. 11), Victoria Chróścice - Po-Ra-Wie Większyce, Swornica Czarnowąsy Opole - MKS Gogolin, Starowice - Skalnik Gracze, Chemik Kędzierzyn-Koźle - OKS Olesno, Unia Krapkowice - Polonia Głubczyce, Polonia Nysa - TOR Dobrzeń Wielki (wszystkie 27.04, godz. 17).