4. liga piłkarska. Polonia Nysa - MKS Gogolin 0-1

Mirosław Szozda
Goście w tym meczu wcale nie dominowali, ale w końcówce zadali zabójczy cios z rzutu wolnego.

Decydujące trafienie zanotował w 88. minucie Mateusz Prefeta, posyłając ustawioną na ok. 20. metrze piłkę prosto w okienko bramki strzeżonej przez Piotra Kowalczyka. Co ciekawe, to drugi mecz z rzędu, w którym ten zawodnik strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Trafił tak też w wygranym 4-1 meczu ze Startem Namysłów.

- Na zwycięstwo w Nysie zapracowaliśmy determinacją, bo umiejętności były po stronie rywala - nie ukrywał Adrian Pajączkowski, trener MKS-u.

Triumf był dla gogolinian tym cenniejszy, że wywalczyli go oni bez swojego lidera Denisa Kipki, pauzującego za kartki.

- Byliśmy świadomi, że bez niego będzie grało nam się dużo trudniej i tak było - dodawał Pajączkowski.

- Mecz w zasadzie w całości toczył się na połowie MKS-u, ale ekipa z Gogolina bardzo mądrze się broniła - mówił Marek Byrski, dyrektor sportowy Polonii.

Nyska ekipa najlepszą okazję bramkową miała w 86. minucie. Rzut karny wykonywany przez Rafała Bobińskiego obronił jednak świetnie dysponowany Artur Bikowski.

Polonia Nysa - MKS Gogolin 0-1 (0-0)
Bramka: 0-1 Prefeta - 88.
Polonia: P. Kowalczykl - M. Bajor, W. Bajor, T. Kowalczyk, Dworowenko - Pisula, Narcisse, Bobiński, Majerski (80. Sikora), Oladoja - Setla (88. Ściański).
MKS: Bikowski - Rusin, Sobek, Czabanowski, Szydłowski - Błoński (46. Nowak), Pindral, Mizielski (90. Ojciec), Prefeta, Gajda (75. Mrosek) - Kaczmarek (60. Kocoń).
Żółta kartka: P. Kowalczyk.