4 liga piłkarska. Po-Ra-Wie Większyce - Polonia Nysa 1-4

Napastnik Polonii Paweł Lepak nie miał litości dla przeciwnika. Zakończył mecz z hat-trickiem. Oliwer Kubus
Piłkarze z Nysy nie zwalniają tempa. Wygrali po raz piąty i są wiceliderem tabeli.

Pomimo znakomitego początku, udokumentowanego zdobyciem gola przez Sławomira Kierdala już w 3. min, zawodnicy z Większyc nie byli w stanie długo utrzymać korzystnego rezultatu.

Chwilę później wyrównał już napastnik drużyny z Nysy Paweł Lepak, rozpoczynając strzelecki koncert, który kontynuował w końcowej części rywalizacji. Stojąc na siódmym metrze, nie miał problemu ze zdobyciem bramki głową. Tuż przed zejściem na przerwę drugiego gola dla Polonii zdobył Mateusz Bębnowski, również celnie główkując, lecz po rzucie rożnym, wykonywanym przez Patryka Perkowskiego.

- Po pierwszej połowie mogliśmy prowadzić nawet dwoma lub trzema bramkami - wyjaśnia Mariusz Janik, szkoleniowiec Po-Ra-Wia. - Lepiej operowaliśmy piłką, ale po raz kolejny popełnialiśmy głupie błędy. Swoje dołożył też bramkarz rywali Piotr Kowalczyk, popisując się trzema znakomitymi interwencjami.

W drugiej części gry nysanie skupili się głównie na wyprowadzaniu kontrataków. Dwukrotnie okazały się one w ich wykonaniu zabójcze. W 76. min Lepak bezlitośnie wykorzystał nieporozumienie pomiędzy obrońcą a bramkarzem przeciwnika, posyłając piłkę do pustej bramki. Siedem minut później ten sam zawodnik skompletował hat-tricka, trafiając do bramki po indywidualnym rajdzie. Zapoczątkowała go kolejna asysta Perkowskiego.

- Walczyliśmy z całych sił, ale znów zgubiły nas indywidualne pomyłki - uzupełnia trener Janik. - Nie byliśmy skupieni w obronie, gubiliśmy krycie i traciliśmy śmieszne gole.

Po-Ra-Wie Większyce - Polonia Nysa 1-4 (1-2)
Bramki: 1-0 Kierdal - 3., 1-1 Lepak - 9., 1-2 Bębnowski - 44., 1-3 Lepak - 76., 1-4 Lepak - 83.
Po-Ra-Wie: M. Blaucik -A. Blaucik, Rypa, Kozołup, Grincer (70. Chałupa) - Szafarczyk (75. Go-rzkowski), Łebkowski, Zagożdżon (75. Makowski), Kierdal, Adamus (65. Stachura) - Jędrzejczyk. Trener Mariusz Janik.
Polonia: P. Kowalczyk - Stasiak, Śleziak, T. Kowalczyk, Bębnowski - M. Bajor (77. Kulak), Bobiński, Perkowski, Szeląg (65. Majewski), Ściański (85. Krasowski) - Lepak (89. Job). Trener Tomasz Rak.
Żółte kartki: T. Kowalczyk, M. Bajor, Perkowski, Lepak.
Sędziował: Daniel Szpila (Kluczbork).