4 liga piłkarska. Skorogoszcz - OKS Olesno 2-0

Piłkarze Skorogoszczy po raz pierwszy w tym sezonie zakończyli mecz z zerem po stronie strat. Mirosław Szozda
Beniaminek zasłużenie zwyciężył w bezpośrednim starciu ekip z dolnej części tabeli.

Potyczka układała się po myśli Skorogoszczy od samego początku. Minęło zaledwie 10 minut, a już wygrywała ona 1-0. Powody do radości dał jej Przemysław Tramsz, pewnie wykorzystując rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Mateusza Jeziorowskiego.

Generalnie przez całą pierwszą połowę to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie, choć raz bliscy szczęścia byli piłkarze z Olesna. W 20. minucie futbolówka niezbyt fortunnie odbiła się od nogi Kamila Staweckiego, ale od trafienia samobójczego uratowała go poprzeczka.

Po przerwie nadal jednak przeważała Skorogoszcz, co udokumentowała kolejnym golem po niespełna godzinie gry. Znów strzeliła go z karnego, ale tym razem jego skutecznym egzekutorem okazał się Jarosław Witkowski. Tym razem „jedenastka” została przyznana za faul Patryka Barosa na Jacku Janeczku.

Baros nie popisał się także chwilę później, otrzymując drugą żółtą kartkę i osłabiając swój zespół. Mimo to gole dla OKS-u mogli zdobyć jeszcze Michał Wasser i Szymon Setlak, ale obu zabrakło nieco szczęścia.

Skorogoszcz - OKS Olesno 2-0 (1-0)
Bramki: 1-0 P. Tramsz - 10. (karny), 2-0 Witkowski - 58. (karny).
Skorogoszcz: Lach - Chorążeczewski, Janeczek, K. Stupak, Stawecki - Chruściel, K. Tramsz, B. Stupak (68. Hryniewicz), Witkowski (90. Gryzowski), P. Tramsz (88. Rożnowicz) - Kozłowski (76. Kachel).
OKS: Zawada - Kubacki, Baros, Świerc, Jeziorowski - Konieczny (65. Setlak), Skowronek, Jaroń, Huć (71. Wasser), Flak - Jasina (83. Skonieczny).
Żółte kartki: Janeczek, K. Tramsz - Baros, Wasser.
Czerwona kartka: Baros - 60. min (dwie żółte).