4 liga piłkarska. Swornica odskakuje, Krasiejów bezpieczny

Dzisiejsza 30 kolejka w 4 lidze piłkarskiej ostatecznych decyzji nie przyniosła, ale z pewnością ma swoich wygranych.

Na cztery kolejki przed końcem sezonu spokój zapewnił sobie właściwie OKS Olesno, który bez kłopotu wygrał w Prudniku 4-1, a karnego zmarnował jeszcze Meryk. Mimo porażki blisko utrzymania jest KS Krapkowice, a to dziewiąta ekipa w stawce.

Z dużej szansy na komfort nie skorzystały zespoły z Graczy i Kup. Skalnik nie poradził sobie z defensywnie ustawionym zespołem z Krasiejowa, który wyprowadził sześć kontr i każda powinna zakończyć się golem. Na początek dwie okazje zmarnował Machnik, ale potem jego koledzy zdobyli trzy bramki. W efekcie KS po raz pierwszy w sezonie jest bezpieczny. Na razie, bo ma tylko punkt więcej od potencjalnego spadkowicza.

Tymczasem trzy punkty więcej od ekipy zagrożonej okręgówką mają zawodnicy z Graczy, podobnie jak namysłowianie, którzy zagrali świetną połowę meczu i prowadzili z faworyzowanym Po-Ra-Wiem Większyce. W drugiej nieco opadli z sił i w cztery minuty stracili punkty. Najpierw Ściański idealnie dograł do Szafarczyka, a następnie strzał z 25 metrów oddał Łebkowski. Sześć oczek zaliczki ma SBB Energy, które dwa razy za sprawą Bojara prowadziło, ale Piotrówka która była lepsza piłkarsko, po dwóch szybkich atakach zapewniła sobie punkt. Bez żadnego został TOR Dobrzeń Wielki. Wraz z Piotrówką i Chemikiem jest w najgorszej sytuacji, obok zdegradowanej Pogoni.

W Gogolinie mało brakowało, a doszłoby do niespodzianki. Fatalnie spisujący się na wiosnę Chemik zagrał całkiem niezły mecz i gdyby nie końcówka spotkana to urwałby punkty zespołowi, który do niedawna walczył o miano „rycerzy wiosny”. Ostatecznie miejscowym triumf dał strzał Koconia.

Ważne mecze toczyły się też na górze tabeli. Dobrze spisujący się Agroplon na prowadzenie wyszedł po kwadransie za sprawą Słupianka. Wyrównał z kolei odzyskujący formę napastnik Polonii Głubczyce Bawoł. Wynik już się nie zmienił, choć okazji ku temu nie brakowało. Tak czy inaczej taki rezultat może mieć przykre konsekwencje przede wszystkim dla walczącej o awans do 3 ligi ekipy z Głubczyc. Swój pojedynek wygrała wszak Swornica i zwiększyła przewagę do pięciu punktów. Pamiętać trzeba jednak, że za tydzień mecz zaległy dwóch najlepszych zespołów w tabeli.

Swornicy trzy punkty zapewnił Babanskyh, a ze Starowicami mogła wygrywać wyżej niż 2-1 i to się omal nie zemściło. W 55. min "Swora" straciła po czerwonej kartce Krakowiana i musiała odpierać ataki gospodarzy. Udało się głównie za sprawą trzech interwencji bramkarza Chodanowicza.

Z kolei walcząca o podium Małapanew zrehabilitowała się za porażkę w ostatniej kolejce i pewnie triumfowała w Krapkowicach. O wygranej gości zadecydowały trzy gole strzelone na przełomie pierwszej i drugiej połowy w ciągu 20. minut. Wynik otworzył Kamiński, on też niedługo potem zdobył tzw. gola do szatni, a miejscowych dobił Semik z karnego. Przed przerwą to krapkowiczanie prowadzili grę i mieli okazje, ale nic z tego nie mieli.

30 KOLEJKA

TOR Dobrzeń Wielki - Polonia Nysa 1-3 (0-0)
0-1 Lepak - 69., 1-1 Komor - 70., 1-2 Stasiak - 80., 1-3

Skalnik Gracze - KS Krasiejów 0-3 (0-1)
0-1 Zmuda - 22., 0-2 Pinkawa - 70., 0-3 Sobota - 78.

MKS Gogolin - Chemik Kędzierzyn-Koźle 1-0 (0-0)
1-0 Kocoń - 68.

KS Krapkowice - Małapanew Ozimek 0-3 (0-2)
0-1 Kamiński - 34., 0-2 Kamiński - 45., 0-3 Semik - 54. (karny)

Agroplon Głuszyna - Polonia Głubczyce (1-1)
1-0 Słupianek - 16., 1-1 Bawoł - 35.

Po-Ra-Wie Większyce - Start Namysłów 2-1 (0-1)
0-1 P. Pabiniak - 13., 1-1 Szafarczyk - 78., 2-1 Łebkowski - 82.

Starowice - Swornica Czarnowąsy Opole 1-2 (1-2)
0-1 Babanskyh - 19., 0-2 Babanskykh - 24., 1-2 Łoziński - 42.

SBB Energy Kup - Piotrówka 2-2 (1-0)
1-0 Bojar - 42., 1-1 Onyekachi - 74., 2-1 Bojar - 83., 2-2 Gwaze- 85.

Pogoń Prudnik - OKS Olesno 1-4 (0-2)
0-1 Świerc - 15., 0-2 Hober - 31. (karny), 0-3 Flak - 48., 0-4 Kowalczyk - 65., 1-4 Rudzki - 78.