5 medali pływaków z Dobrodzienia na szkolnych igrzyskach

Pływacy ze szkoły podstawowej w Dobrodzieniu.
Pływacy ze szkoły podstawowej w Dobrodzieniu. fot. Ilona Strzoda
Zawodnicy klubu Vega Dobrodzień zdobyli 2 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Opolu.

Ważne

Ważne

Informacja została przysłana przez naszego czytelnika.
Czekamy na Wasze zdjęcia i informacje.

Można przysyłać je mailem: [email protected]

Młodzi pływacy Vegi tym razem reprezentowali swoją szkołę podstawową w Dobrodzieniu.

Możliwość startu w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Opolu mieli pływacy z klas III - VI.

W sztafecie 8x25 m stylem dowolnym dziewczyny z Dobrodzienia zajęły 5. miejsce (skład sztafety: Joanna Kapela, Paulina Popenda, Marta Cichon, Monika Skorupa, Olga Koszil, Paulina Strzoda, Weronika Strzoda,Wiktoria Pielok).

Chłopcy zajęli 6. miejsce (skład sztafety: Denis Sówka, Paweł Gorgosz, Paweł Głogowski, Patryk Max, Kacper Koza, Łukasz Mika, Marcel Kuboth, Radosław Nowak).

Lepiej było w konkurencjach indywidualnych. Asia Kapela i Radek Nowak zdobyli pierwsze miejsca na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Wicemistrzem na tym samym dystansie został Paweł Gorgosz, a w konkurencji 50 m stylem klasycznym dziewcząt srebrny medal zdobyła Natalia Kolecek.

Brązowy medal wywalczyła na basenie Paulina Strzoda na dystansie 50 m klasykiem.

Czytaj e-wydanie NTO - > Kup online

Czwarte miejsca zajęli Denis Sówka (50m klasyk), Ewelina Machula (50m grzbiet) i Weronika Strzoda (50 m dowolny).

Opiekunem drużyny była pani Anna Knopik, nauczyciel wuefu w szkole podstawowej w Dobrodzieniu.